"טויס אר אס" לעובדיה בארה"ב: "כל הסניפים במדינה ייסגרו"

רשת הצעצועים הנמצאת בקשיים כלכליים כבר זמן מה ככל הנראה תפסיק את פעילותה גם במקומות אחרים בעולם. בשבועות הקרובים יחל הליך מכירת הנכסים של החברה

רשת הצעצועים "טויס אר אס" הנמצאת בפשיטת רגל הודיעה אתמול (רביעי) ל-33 אלף עובדיה כי 700 סניפיה בארה"ב ייסגרו. גורל דומה צפוי גם לסניפים רבים אחרים ברחבי העולם.

בימים האחרונים פורסמו דיווחים על כך שהחברה לא הצליחה למצוא רוכש או להסדיר את חובותיה, ומתכוונת למכור את כלל נכסיה בארה"ב.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

לידה בחופי סיני: נכנסה לים בהריון - ויצאה עם התינוק

מזג האוויר: מעונן עם ירידה קלה בטמפרטורות

לאחר ארבע שנות פעילות מתקן חולות נסגר: כל מבקשי המקלט שוחררו

החנויות יישארו פתוחות עוד זמן מה, שכן בשבועות הקרובים יחל הליך מכירת הנכסים בעוד כמה שבועות. לפי דיווחים, ייתכן ותצליח הרשת להציל כ-200 מסניפיה המוצלחים יותר, על ידי מכירתם יחד עם עסקיה הרווחיים יותר בקנדה לרוכש חיצוני.

 סניף "טויס אר אס" בטיימס סקוור, מנהטן
 

סניף "טויס אר אס" בטיימס סקוור, מנהטן( רויטרס)

 

חברת הענק הגישה בקשה לפשיטת רגל בספטמבר, כשהבינה שלא תוכל לעמוד בחובות ובהפסדים. מטרתם הייתה לפעול עם מעט סניפים ופחות חובות כדי להצליח ולהתחרות בחברות כמו "וולמארט", "טארגט" ו"אמאזון".

אך "טויס אר אס" לא עמדה ביעדיה, וברבעון האחרון צנחו מכירותיה ב-7%. המנכ"ל, דייויד ברנדון, היה זה שמסר את ההצהרה על הליך מכירת הנכסים לעובדים במטה הראשי של החברה בניו ג'רזי. ברנדון האשים בדבריו את הספקים בכך שלא עשו מספיק בכדי לסייע.