ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה מתקבל בברכה לאחר ניסיון ההתנקשות בו, חדשות עשר

לאחר ניסיון ההתנקשות: רה"מ הפלסטיני התקבל כגיבור ברמאללה

ברחבי השטחים נערכו עצרות תמיכה לכבודו של ראמי חמדאללה, ששרד את ניסיון החיסול במהלך ביקורו בעזה. בפתח מאשימים את חמאס, שמצדו טוען שיאתר את המעורבים ויעצור אותם

הרשות הפלסטינית ממשיכה לסעור לאחר ניסיון החיסול הדרמטי של ראש הממשלה הפלסטיני, ראמי חמדאללה, במהלך ביקורו ברצועת עזה. כשחזר היום (רביעי) בשלום לטול כרם, הוא התקבל בקבלת פנים חגיגית, וכן מערכו עצרות תמיכה ברחבי השטחים.

ניסיון ההתנקשות מעורר את העימות בין פתח לחמאס, והאחרונים טוענים כי יש בידם את שמות האחראים לתקרית, וכי הם יגיעו אליהם ויעצרו אותם. למרות אמירות אלו, ברמאללה לא מאמינים לחמאס על כוונתם, ובכלל זה גם החמושים של פתח בגדה אומרים שיבואו חשבון עם חמאס.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

דוח: פינלנד היא המדינה המאושרת בעולם, ישראל במקום ה-11

המבקר קובע: מערכת הביטחון לא עומדת ביעדי הגיוס של החרדים

תיעוד: הגבר שמטריד את הורי הנווטת שנהרגה ומתבצר בקברה

 חלק מהשיירה של ראש הממשלה הפלסטיני שנפגע בפיצוץ מטען ברצועת עזה
 

חלק מהשיירה של ראש הממשלה הפלסטיני שנפגע בפיצוץ מטען ברצועת עזה (ללא קרדיט)

 

"ברגעים אלה, קבוצה תועה, פושעת ושכירת חרב ניסתה לבצע פעולת חיסול טיפשית. ואנחנו, התנועה הלאומית לשחרור פלסטין, פתח, מגנים את הניסיון הטיפשי הזה ומבטיחים שהוא יחזור כבומרנג על המתכננים וכל מי שסייע להם במזימה הזאת – עין תחת עין, שן תחת שן", מסרו אנשי פתח.

גם אמו של רה"מ הפלסטיני חמדאללה נדרשה לכלי התקשורת, ואמרה שהיא תומכת בבנה. "הוא אינו הבן שלי בלבד, הוא הבן של כולם, הוא הבן של המולדת. הוא נאמן לעם. הוא דואג לכל רצועת עזה והגדה. אני בטוחה שחמאס לא יחשוב לפגוע בבני כי הוא מכבד ומוקיר אותם", אמרה.

יש לציין כי ניסיון ההתנקשות גם פוגע במצרים, שעושים רבות על מנת לפייס בין הארגונים. המשלחת הביטחונית המצרית שהגיעה לביקור בעזה עזבה את הרצועה לאות התרסה וגם אמרה שחמאס צריך לקחת אחריות ולבוא בחשבון עם האחראים למתקפה.

 פיצוץ בכניסה לעזה נגד שיירת חמדאלה
 

פיצוץ בכניסה לעזה נגד שיירת חמדאלה (ללא קרדיט)

 

ניסיון החיסול אירע אתמול, עת התפוצץ מטען בסמוך לשיירתו חמדאללה בכניסה לרצועת עזה. פרט לראש הממשלה, בשיירה נסע גם ראש המודיעין של הרשות, מאג'ד פרג'. השניים לא נפגעו. לאחר האירוע, אמר חמדאללה: "אשוב לעזה, האירוע רק יחזק אותי". 

בתמונות שהגיעו מהרצועה נראים רכבי השיירה של ראש הממשלה כשהשמשות שלהם מנופצות. דובר משרד הפנים של חמאס מסר כי לא היו נפגעים באירוע. יו"ר הרשות, אבו מאזן, עודכן על האירועים בזמן שהותו במוקטעה שברמאללה. בכיר פתח עזאם אל-אחמד אמר כי אבו מאזן קטע את ביקורו בירדן, וכי ההנהגה הפלסטינית תקיים מספר ישיבות בנושא. במקביל, הוא הטיל את האחריות למתקפה על חמאס, ודרש מהמשלחת הביטחונית המצרית הנמצאת בעזה בימים אלה להכריז כי הארגון הוא הצד המכשיל את הפיוס הפנים פלסטיני.

יריבו של אבו מאזן, מוחמד דחלאן, אמר כי "הפיצוץ הוא פשע שאין לשתוק עליו. אני קורא להקמת ועדת חקירה לאומית לבדוק מה הנסיבות". בגדה המערבית ישנם גורמים הטועים כי ייתכן שתומכי דחלאן בעזה קשורים לאירוע.