שתי מסיבות בכנסת: מימין ומשמאל - איש לא בכה על דחיית הבחירות

רה"מ הסתחבק עם השרים - שזמן קצר לפני כן רקמו מאחורי גבו דיל נגד כוונתו להוביל את המדינה לקלפיות. במקביל, במחנה הציוני חגגו במזנון הכנסת על כך שניצלו מטבח פוליטי

שתי מסיבות ספונטניות פרצו אמש (שלישי) בכנסת עם היוודע הבשורה על כך שישראל לא הולכת לבחירות: האחת הייתה של ראש הממשלה נתניהו, שהתיישב במרכז המליאה והסתחבק עם שרים שעד לפני רגע נלחמו בו בכל כוחם הפוליטי. הזכות להמשיך ולהילחם זה בזה נסכה בהם כנראה שמחה עצומה.

במקביל, במרפסת העצומה של מזנון הח"כים, התקיימה מסיבה לא פחות אמוציונלית. חברי המחנה הציוני פתחו צלחות חומוס (שהביאה רויטל סוויד) ולא הסתירו את החיוכים. כשנעלמה תרועת החומוס, הם הודו שניצלו מטבח פוליטי, כשכמעט הובלו על ידי נתניהו כצאן למליאה - להצביע על פיטוריהם. 

אם לתרגם לעברית (או: לאיתן כבלית), נתניהו הוא ערן זהבי שניסה לגרור לקרב פנדלים את דייגו מראדונה (במצבו הנוכחי). לא פלא שהם שמחים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

קונגו: 40 הרוגים בעימותים בין קבוצות אתניות ביומיים האחרונים

המדען הנודע סטיבן הוקינג הלך לעולמו בגיל 76

היום: דיון בקיצור עונשו של אלאור אזריה

 השרים נפתלי בנט ואיילת שקד
 

נתניהו לא היה מצטער אם הם היו נעלמים. השרים בנט ושקד (Mark Neyman)

 

בצדק עקץ נתניהו את האופוזיציה שניצלה בזכותו. אבל הוא שכח איך רק שעה קודם לכן חשכו עיניו כשהבין איזה דיל נרקח לו מאחורי הגב. קואליציית "רק לא בחירות" כללה את שקד, בנט, דרעי, הרצוג וטיבי. הם כנראה מחבבים זה את זה יותר מאת נתניהו, והבינו שבסוף כל ח"כ הוא אצבע. הדיל הפך כמעט גלוי ערב קודם לכן כשבתום דיון 40 החתימות עלה הרצוג לנאום אחרי נתניהו. לא רבים טורחים להמשיך לצפות אחרי מופעים של הנואם הטוב בישראל, אבל היה מאזין אחד ששמע היטב את הרצוג. נתניהו הקשיב לכל מילה ושמע את ראש האופוזיציה מבטיח ש"לא נהיה פראיירים שלך". הוא הבין.

נתניהו אוהב מאוד לייחס לבנט ולשקד מזימות חתרניות כיד הדמיון. הפעם הוא בהחלט צדק. השניים הצליחו ליצור בלוק חוסם לאפשרות של בחירות ביוני שאיימו להשמיד את המפלגה שלהם. כשנתניהו אומר שמנע בחירות כי ראה את הסקרים וחשש שמפלגת ימין תימחק והמחנה יפסיד את השלטון, הוא מתכוון אך ורק למפלגת ש"ס. אם הבית היהודי של בנט תימחק, את חגיגות השמחה של נתניהו ניתן יהיה לשמוע בכל בית בישראל.