המדען הנודע סטיבן הוקינג הלך לעולמו בגיל 76

האסטרופיזיקאי והתיאורטיקן האנגלי התפרסם בזכות ספרו "קיצור תולדות הזמן". הוקינג שימש פרופסור באוניברסיטת קיימברידג' וב-1963 התגלתה בגופו מחלת שיתוק מוחין

אבידה גדולה לעולם המדע: פרופסור סטיבן הוקינג הלך הלילה (רביעי) לעולמו בגיל 76, כך הודיע דובר המשפחה. הוקינג, אסטרופיזיקאי ותאורטיקן אנגלי, ששימש פרופסור באוניברסיטת קיימברידג', התפרסם בזכות ספרו "קיצור תולדות הזמן", שבו תאר את התפתחות היקום למן המפץ הגדול

בשנת 1963 התגלתה בגופו מחלת ה-ALS והשיתוק השתלט על גופו. מוחו המשיך לתפקד באופן מלא ובעזרת מכשירים מתקדמים הוא המשיך לתקשר עם הסביבה שלו והמשיך לעבוד ולפתח את מחקריו. למרות שתוחלת החיים מרגע אבחון המחלה עמדה על שנים ספורות, הוקינג הצליח להתמודד עמה מעל חמישה עשורים.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

התחזית: ללא שינוי משמעותי - עלייה קלה בטמפרטורות

תוצרת מסומנת: ישראל נלחמת בגניבת שמות המוצרים הגיאוגרפיים

עבריין עז מצח: שוטרים מצאו 8 עזים דחוסות בתא מטען

 סטיבן הוקינג
 

סטיבן הוקינג( רויטרס)

 

סטיבן הוקינג הוציא לאור את ספרו הפופולרי "קיצור תולדות הזמן" כדי לממן את לימודיה האקדמיים של בתו. עם הידרדרות תפקודו הגופני נזקק הוקינג לטיפול צמוד בכל שעות היממה והוא ואשתו הראשונה החליטו להתגרש. כעבור מספר שנים נישא הוקינג לאחת הסייעות האישיות שלו.

למרות הישגיו האקדמיים הגבוהים, הוקינג שנולד באוקספורד שבאנגליה, היה תלמיד בעייתי וכתב ידו הבלתי קריא עורר את כעסם של מוריו. כשהגיע לכיתה ו' הוציאו אותו הוריו מבית הספר והעבירו אותו לחינוך ביתי באמצעות מורים פרטיים שנשכרו ע"י המשפחה. הוקינג, שנמשך בעיקר למתמטיקה, רצה להמשיך ללמוד את התחום, אך אביו, שעבד כרופא, ניסה לשכנע אותו ללכת בדרכו. בסופו של דבר פנה הוקינג ללימודי פיזיקה, שם הותיר את חותמו כאחד הפיזיקאים הבולטים ביותר.