בית בצפון רצועת עזה , רויטרס

גרינבלט בפתח הכנס על המשבר ההומניטרי בעזה: "לא אירוע פוליטי"

הכינוס החל בבית הלבן והגיעו אליו נציגים מישראל, סעודיה ומדינות ערביות נוספות. ברש"פ לא הגיעו במחאה על הצהרת ירושלים. לשכת נתניהו: "מקווים שהכנס יוביל ליציבות"

כינוס בנושא המשבר ההומניטרי ברצועת עזה החל היום (שלישי) בבית הלבן. בכיר בממשל האמריקני אמר כי הצליחו להביא לאירוע נציגים מישראל וגם משורה של מדינות ערביות ובראשן סעודיה.

מדינות ערביות נוספות ששלחו נציגים לאירוע היו בחריין, מצרים, איחוד האמירויות, ירדן, קטאר ועומאן.

מי שמייצג את ישראל בכנס הוא מתאם הפעולות בשטחים האלוף יואב (פולי) מרדכי. הרשות הפלסטינית דחתה את ההזמנה האמריקנית ולא שלחה נציגים לאירוע, זאת על רקע הצהרת ירושלים של הנשיא טראמפ.

 אישה פלסטינית מראה מקרר ריק בביתה בצפון רצועת עזה
 

אישה פלסטינית מראה מקרר ריק בביתה בצפון רצועת עזה(רויטרס )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

עבריין עז מצח: שוטרים מצאו 8 עזים דחוסות בתא מטען

הדחה ידועה מראש: היה ברור שטילרסון לא יחזיק מעמד אצל טראמפ

לשלול מהרב סדן את פרס ישראל, האג'נדה שלו מסיתה

השליח האמריקני לתהליך השלום, ג'ייסון גרינבלט, שנאם בפתח הכינוס אמר כי הממשל האמריקני מצטער על כך שהרשות הפלסטינית לא שלחה נציגים לכינוס. "האירוע הזה לא קשור לפוליטיקה", אמר גרינבלט. "האירוע הזה הוא על הבריאות, הביטחון והאושר של תושבי עזה ושל כל הפלסטינים, הישראלים והמצרים".

מלשכת ראש הממשלה נתניהו נמסר: "מרוצים ומעודדים מכך שרבים משכנינו השתתפו בכינוס. אנו מקווים שהשתתפותם תוביל ליציבות רבה יותר באזור וכן לשלום עם הפלסטינים. אנחנו מודים לג'ארד קושנר וג'ייסון גרינבלאט על ארגון האירוע"

אתמול אמר גרינלבט על הכנס: "פתרון המצב בעזה הוא קריטי גם מסיבות הומניטריות, יש לו חשיבות לביטחונן של ישראל ומצרים והוא צעד חיוני כדי להגיע להסכם שלום כולל בין ישראל לפלסטינים - אלה שחיים בגדה המערבית ואלה שחיים ברצועת עזה. אנחנו שבעי רצון שמדינות רבות ישתתפו. האתגר יהיה לקבוע איזה רעיונות ניתן ליישם באופן מעשי ומציאותי לאור העובדה שהפלסטינים בעזה עדיין סובלים תחת שלטון הדיכוי של חמאס".