החשוד בתקיפת קשישים בדיון בהארכת מעצרו, ללא קרדיט

כשעתיים לפני תקיפת הקשישים בחיפה - אם החשוד הזעיקה את המשטרה

הוארך מעצר החשוד שתקף זוג קשישים והתבצר בדירתם. האם חייגה למוקד 100 לפני התקרית והזהירה: "הוא קורא למשיח. יש לאשפזו". המשטרה: "קשירת פניית האם לאירועים מטעה"

רום מרשי, החשוד שהכה שוטרים, תקף קשישים והתבצר בדירתם שבחיפה, אמר היום (שלישי) בדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום שבעיר כי הוא ״מוכן ללכת לבדיקה פסיכיאטרית״. היום מתברר כי כשעתיים לפני האירוע אמו התקשרה למשטרה והזהירה: "הוא מתעסק עם עלים ברחוב וקורא למשיח. יש לאשפזו". מעצרו הוארך בשמונה ימים.


בדיון בבית המשפט אמרה אמו: "הזעקתי את המשטרה, אמרתי להם שהילד מתנהג באלימות. הבן שלי חולה ואף אחד לא יכול עליו. נהרסו לי החיים ואני לא יודעת מה לעשות איתו". בתגובה אמר לה השופט זאיד פאלח: ״אולי מקומו בבית הסוהר?".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

ועדת המודיעין: אין הוכחות לחלקו של טראמפ בפרשת רוסיה-גייט

היום: שתי אזעקות יופעלו במסגרת תרגיל העורף

נתוני הרשלנות הרפואית בארץ: חצי מהתביעות נפסקות לטובת החולים

כרמל קמין, נכדתם של זוג הקשישים, אמרה היום כי משפחתה הופתעה שהמשטרה לא הגיבה לקריאות אמו של החשוד: "האיש שתקף אותו הוא פולש שנכנס לא כחוק לדירה מעליו ובמשך שנתיים חרף התלונות שלנו למשטרה ולרשויות לא נעשה דבר כדי להרחיק אותו מהמקום ולשמור על סבא וסבתא שלי. הבוקר לתדהמתנו אמו של הפולש הגיעה לדירה ואנחנו לא רואים שנעשה מאמץ אמיתי מצד הרשויות להרחיקם מהמקום. כמו כן, אנחנו בהלם לשמוע שהאם התריעה על בנה אתמול בבוקר הפגיעה ודבר לא נעשה".


בתגובה נמסר מהמשטרה: "הניסיון לקשור בין פנייתה של האם אל מוקד 100 לאירועי האלימות של בנה,  מטעה וחוטא לאמת. פנייתה אכן התקבלה במוקד 100 בשעה 07:24 , אולם טענה בה כי בנה 'מתעסק עם עלים ברחוב וקורא למשיח', ומבקשת מהמשטרה שיבואו לאשפזו. בשיחה הובהר לה ע"י המוקדן שלא מדובר בחשד לעבירה פלילית או מסוכנות לציבור, וכי עליה לפנות לגורמי רפואה אל פסיכיאטר מחוזי,  המוסמך לאשפז אדם. עוד נדגיש,  כי בשונה מפנייתה,  ניידת שוגרה אל הרחוב על מנת לאתרו,  רק לאחר שהתקבלה במוקד פניה קונקרטית ממד"א,  בדבר אדם חולה שמשתולל ברחוב,  ועם איתורו, בשעה 08:12, כבר דווח על פציעתם של השוטרים והימלטות החשוד מהמקום".

  החשוד בזמן הוצאתו מהדירה

החשוד בזמן הוצאתו מהדירה( ללא קרדיט)

 

רומאו בן ה-30 חשוד כי תקף שוטר ושוטרת בכניסה לבית החולים בני ציון שבחיפה, המשיך לתקוף זוג קשישים, והתבצר בדירתם במשך כשעתיים - לאחר שהשניים פונו לבית החולים במצב קשה וקל. כוחות משטרה שפעלו במקום כדי לשים את ידם על החשוד, שככל הנראה לוקה בנפשו, פרצו את החלון, השליכו לחדר רימון גז, ועצרו אותו. אין חשד כי מדובר באירוע לאומני.

על פי יגאל הבשור, דובר מחוז חוף בחיפה, התקבל דיווח במוקד 100 על אדם המתנהג בצורה מוזרה ומנסה להיכנס לבית החולים. שוטר ושוטרת הגיעו למקום, והחשוד פצע את השניים קל באמצעות מסור ידני שהיה ברשותו. השוטרת ירתה לאוויר, והחשוד נמלט מהזירה.

 החשוד בתקיפת קשישים בדיון בהארכת מעצרו

החשוד בתקיפת קשישים בדיון בהארכת מעצרו(ללא קרדיט)

 

בהמשך, הוא תקף זוג אזרחים, גבר ואישה כבני 80. הגבר פונה לקבלת טיפול רפואי כשהוא במצב קשה וסובל מחבלת ראש, והאישה פונתה במצב קל כשהיא סובלת מחבלות בגפיים.

משפחת זוג הקשישים שנפצעו קשה וקל לאחר שהותקפו בידי רומאו טענו כי החשוד, שככל הנראה לוקה בנפשו ולו היכרות מוקדמת עם השניים, "אמלל את חייהם" ואף הורחק בצווי בית משפט בעקבות תלונותיהם, אך המשטרה לא עשתה די כדי להגן עליהם.

לטענת המשפחה, לפני כשנתיים פלש החשוד לדירה שהתפנתה מהבעלים שלה ואין לה יורש, בבניין שבו גרים הקשישים, כבני 80. נכדתם של הזוג, כרמל קמין, אמרה לחדשות עשר כי "הכתובת היתה על הקיר. הגשנו תלונות במשטרה בעבר ולא התייחסו אלינו. היו מגיעים שוטרים, בודקים והולכים". בציוץ בטוויטר הוסיפה קמין כי "מעל לשנה הם מדווחים לרשויות עליו - וכלום. האדם המופרע הזה גרם לסבא שלי להיות עכשיו מורדם ומונשם בטיפול נמרץ. אוזלת יד מזעזעת של המדינה".

"הוא היה נוהג להפעיל אלימות מילוילית כלפי סבא וסבתא שלי", הוסיפה קמין בשיחה עם חדשות עשר. היא ציינה כי היום, הוא ירד לדירת השניים ותקף אותם. "סבתא שלי הצליחה להזעיק את המשטרה ולכן האירוע נגמר מהר, אבל עדיין סבא שלי כרגע פה מורדם ומונשם. הפנים שלו במצב מזעזע ואנחנו מאוד מקווים שהאיש הזה ישב בבית סוהר או בבית משוגעים, לא אכפת לי רק שיתרחק".

חתנם של הזוג סיפר כי נודע לו על האירוע בעת שהיה בעבודתו. "הבן שלי התקשר ואמר שראה ידיעה בנושא", אמר. "אמרתי שזה מתאים לפרופיל של ההורים של אשתי, שכבר שנתיים סובלים מאותו הבחור".