פרשנות: עקיבא נוביק - כל מה שצריך לדעת לקראת הבחירות וכו'

מיהם הפוליטיקאים שיצטרכו לפתוח עמוד ב'אול ג'ובס'

א) אם למישהו יש את המספר של משטרת ישראל, כדאי לשלוח כבר עכשיו שוטרים לבניין הכנסת בירושלים. קבוצת פוליטיקאים זוממת לבצע שם התאבדות פוליטית המונית, באמצעות בליעת רעל במשך שלושה חודשים. שלוש-ארבע מפלגות ימין נמצאות בסכנת הכחדה, האיום הכי גדול על הימין (לפיד) נמצא בכוננות נסיקה ולא ברור מה יתנו לנתניהו הנחקר עוד חמישה ואפילו עשרה מנדטים, אם יצטרך לשכנע שופטים שלא לקח שוחד. למרות זאת, יצביעו בקרוב עשרות חברי כנסת בעד חוק פיזור הכנסת שמשמעותו מבחינתם עשויה להיות פתיחת עמוד ב'אול-ג'ובז'.


ב) יש כרגע בכנסת רק קונצנזוס אחד: נתניהו רוצה בחירות ודוהר אליהן בהמוניו. הוא לא נקף אצבע להרגעת המשבר במשך ימים ארוכים, והפשיל שרוולים רק אחרי שבנט ושקד איימו עליו במיתוג הגרוע מכל: "ימני שהפיל ממשלת ימין". גם עכשיו צריך להרים גבה או שתיים (תלוי כמה יש לכם) מול ה"מאמצים" המשונים של נתניהו. כשהאסטרטג הממולח ששרד 8 שנות אובמה מודיע שלא ילך לממשלת 61, הוא למעשה מזמין את ליברמן לפרק את הממשלה. מזל שמול הפלשתינים נתניהו לא מנהל ככה מו"מ.
 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

המשבר בקואליציה: נתניהו וליברמן שוחחו הלילה בטלפון

חשד: אב של כוכבת ילדים מפורסמת הטריד מינית בת 14

היום: שתי אזעקות יופעלו במסגרת תרגיל העורף

 בנימין נתניהו בישיבת ממשלה
 

בדרך לבחירות. נתניהו (רויטרס)

 

ג) האם יש קמפיין שלילי שיכול להזיק לנתניהו? בליכוד יש מי שמכריזים ברצינות תהומית שלא. עד היום האמינו שפרסומים שליליים וקמפיינים נגד נתניהו רק חיזקו את התמיכה בו מבית, ושכל הקלטה מביכה רק תורמת לו מנדטים. השאלה היא אם הליכוד מתכונן למלחמה הקודמת, והאם קמפיינים שיעסקו בחקירות ובחשדות יביאו אותו אפקט כמו ה"רכילות' על הרגלי התשמיש של יאיר נתניהו ושות'".


ד) בפרוס עונת המאמרים המעמיקים שמנסים להבין את ההערצה בחוגי ימין לנתניהו, אפשר לחסוך את התיאוריות הפתלתלות כי ההסבר מאד פשוט: הרבה מאד ישראלים חושבים שנתניהו הוא ראש ממשלה מצוין. המצב הכלכלי-בטחוני-מדיני טוב, נתניהו הוא ראש הממשלה הראשון שמבטיח לא למסור שטחים לפלשתינים מאז 1992, וזה מה שבאמת חשוב לרבים מבוחריו. אבל למה רבים כל כך לא מסוגלים לשמוע אף מילת ביקורת עליו? זה כבר עניין למאמרים מעמיקים.


ה) עוד כנסת מתפזרת, ועוד הבטחת בחירות פומפוזית של אביגדור ליברמן מתאדה באוויר. הפעם זה עונש המוות למחבלים שליברמן לא הצליח לקדם מעבר לקריאה הטרומית ההצהרתית, וכעת קובר אותה במו ידיו. כמו חילופי השטחים, כמו אין-נאמנות-אין-אזרחות וכמו איסמעיל הניה שעדיין חי. נותר רק לחכות להבטחה הלאומנית החלולה הבאה של ישראל ביתנו, כדי להבין, אולי, איך זה שאורלי לוי שהופרשה מהמפלגה פופולארית כרגע כמו כל חבריה יחד.


ו) ורגע לפני שהולכים לבחירות בגלל אלפי בחורי ישיבות שרק משתוקקים לשבת וללמוד תורה - אולי כדאי שהפעם הם באמת יישארו ללמוד, במקום לבטל תורה ולצאת לשכנע את הציבור הכי משוכנע בישראל להצביע "יהדות התורה"?