אזריה ישוחרר במאי? התביעה לא מתנגדת לניכוי שליש מעונשו

ביום רביעי ידונו בבית הדין הצבאי בשחרורו של החייל היורה בחברון. התביעה הצבאית מתנגדת לשחרורו המיידי, אבל אינה מתנגדת לקיצור עונשו בשליש

ביום רביעי תתכנס "ועדת החצי" של בתי הדין הצבאיים במטרה לדון בשאלה אם לשחרר ממאסר את אלאור אזריה, שירה והרג מחבל בחברון, זאת אף על פי שכבר לא היווה סכנה. אזריה נידון ל-14 חודשי מאסר.

התנהלות "ועדת החצי" נהוגה רק בבתי דין צבאיים. המשמעות היא שחייל שקיבל עונש מאסר בבית כלא צבאי, מגיע לוועדה לאחר שריצה חצי מעונשו. רק במקרים חריגים התביעה הצבאית מסכימה שהחייל ישוחרר. המקרה של אזריה אינו נופל תחת המקרים החריגים האלה. לכן, התביעה הצבאית צפויה להביע התנגדות לשחרור במהלך הדיון ביום רביעי.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

קושנר וגרינבלט יציגו: כך ניתן לטפל במצב ההומינטרי בעזה

מדדי איכות החיים בערים הגדולות: רחובות מובילה, בת ים בתחתית

צעיר מהדרום נעדר מאז יום שישי; המשפחה מבקשת סיוע באיתורו

למרות התנגדותה המדוברת, התביעה הצבאית מוכנה כי אזריה יזכה לקיצור של שלישי מעונשו, זאת בעקבות התנהגותו הטובה בכלא, והיא צפויה להביע את דעתה בסוגיה זו במהלך הדיון. במקרה שבו דעתה תתקבל, וועדת השלישי, שצפויה להתכנס עוד כחודש וחצי, תחליט על שחרורו המוקדם, אזריה יחזור לביתו בחודש מאי. 

אלאור אזריה ואביו צ'ארלי
 

אלאור אזריה ואביו צ'ארלי( חדשות 10)

 

כזכור, בתשעה באוגוסט האחרון נכנס אזריה לכלא לאחר שנשפט לשנת מאסר וחצי בגין הריגת מחבל שהיה שכוב על הרצפה. בפניה להמתקת עונשו שהעביר לרמטכ"ל באותו החודש, לא הביע אזריה חרטה על הירי שביצע אל עבר המחבל בחברון. יחד עם זאת, הוא כן טען כי לא היה מבצע את המעשה אם היה יודע שעל המחבל לא היה מטען. "לו ידעתי מראש את אשר התברר בדיעבד, כלומר, שעל גופו של המחבל לא היה מטען חבלה, לא הייתי יורה בו", כתב.

בספטמבר 2017 הודיע הרמטכ"ל גדי איזנקוט הודיע כי החליט לקצר את עונשו של החייל היורה בחברון בארבעה חודשים. משמעות החלטתו של הרמטכ"ל, שהתקבלה בניגוד להמלצת הפרקליט הצבאי הראשי תא"ל שרון אפק, היא שעונשו של אזריה עומד כעת על שנה וחודשיים.