החברות שמחלקות תעודות עזרה ראשונה - כמעט ללא תרגול מעשי

מורים, מצילים ובעלי מקצוע נוספים נדרשים לעבור השתלמויות במצבי חירום, אולם בהיעדר פיקוח של משרד הבריאות - חברות בענף מכשירות אותם בתום מפגש של שעתיים • אנליסט

במשרדי הממשלה דורשים משורה של בעלי מקצוע - בהם מורים, מצילים ומאמני כושר - לעבור קורס בעזרה ראשונה. אולם תחקיר "אנליסט" חושף כי חברות בענף מנפיקות להם תעודות הכשרה, כמעט מבלי לתרגל אותם באופן מעשי.

אחד הגורמים המרכזיים לכך הוא שמשרד בריאות לא מפקח כלל על החברות שמעניקות את הקורסים. כל שחקן יכול להיכנס לשוק, לגבות כספים ולהנפיק תעודה משלו שמוכיחה לכאורה הכשרה בעזרה ראשונה.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

מדדי איכות החיים בערים הגדולות: רחובות מובילה, בת ים בתחתית

מחאת הפלג הירושלמי: עימות אלים בבני ברק בין חרדים ושוטרים

אישום: מורה פרסם תמונות תועבה של בתו בת ה-3

 קורס עזרה ראשונה
 

קורס עזרה ראשונה (חדשות עשר)

 


תגובת חברת "פדיקר"

"פדיקר" היא בין הראשונות בישראל שהקימו מערכת למידה מקוונת, לפי מודלים דומים שפועלים בעולם בהצלחה רבה, ובשנתיים האחרונות הוכשרו באמצעותה יותר מ-3,500 סטודנטים. אנו פועלים לפי התקנות, אך יתכן ונפלה טעות אצל המוקדנים – לכן נפעל לחידוד הנהלים ושיפור השירות.

תגובת חברת "מישר"

מספר שעות הלימוד מייצג את כמות הנושאים, ולאו דווקא את משך לימודם בפועל. באופן טבעי, בשיעורים המתקיימים בקבוצות קטנות ובשילוב למידה מקוונת, משך הלימודים הפורנטאליים פוחת – תוך הקפדה על למידת מלוא התכנים הנדרשים. אנו פועלים רק בתחומים שבהם דרך עבודתנו תואמת את הדרישות.

תגובת חברת "עולם הרפואה"

בפועל של החברה לא נפל רבב. אנו מקפידים על הכשרת המשתתפים באופן מלא ויסודי, הן בפן העיוני והן בפן המעשי, על פי בנהלים ובהתאם לתקן. באופן טבעי, זמן התרגול פוחת בהתאם לכמות המשתתפים. כתמיד, נפיק לקחים, נבדוק את המידע וניישם את הנדרש על מנת שנוכל להמשיך ולספק הכשרות מצילות חיים ברמה הגבוהה ביותר.

תגובת חברת "ניתאי"

הקורסים שהוצעו לכם הנם מתוקשבים, כך שרוב החומר נלמד בבית. לגבי מרכז ההדרכה, כתובת זו משמשת אך ורק למשלוח מכתבים. מעולם לא נכתב ששם מתקיימות הדרכות עזרה ראשונה, ולאחר פנייתכם נכתב באתר כך במפורש.