אישה מובילה על חמור מוצרי מזון שקיבלה באספקה בעזה, רויטרס

קושנר וגרינבלט יציגו: כך ניתן לטפל במצב ההומינטרי בעזה

יועצו הבכיר של טראמפ ושליחו למזה"ת יהיו חלק מכינוס מיוחד שיתקיים מחר בבית הלבן. הרשות הפלסטינית דחתה את ההזמנה האמריקנית להשתתף באירוע

יועצו הבכיר של הנשיא טראמפ ג'ארד קושנר והשליח ג'ייסון גרינבלט יציגו בכינוס שיתקיים בבית הלבן מחר (שלישי) הצעות אמריקניות לטיפול במצב ההומניטרי בעזה, כך אמר בכיר בבית הלבן לחדשות עשר. בכינוס ישתתפו נציגים אמריקנים, ישראלים, אירופים וערבים. הרשות הפלסטינית דחתה את ההזמנה האמריקנית להשתתף באירוע. בכיר בבית הלבן ציין כי רשימת המשתתפים הסופית תפורסם מחר. את ישראל ייצג מתאם הפעולות בשטחים האלוף יואב (פולי) מרדכי.

השליח האמריקני ג'ייסון גרינבלט אמר הערב כי ממשל טראמפ סבור שההידרדרות במצב ההומניטרי בעזה מחייבת תשומת לב מיידית. "הוועידה מחר בבית הלבן תהיה הזדמנות עבור הקהילה הבין-לאומית והסוכנויות השונות של הממשל האמריקני לפעול לשם כך", אמר גרינבלט.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

אישום: מורה פרסם תמונות תועבה של בתו בת ה-3

מדדי איכות החיים בערים הגדולות: רחובות מובילה, בת ים בתחתית

מחאת הפלג הירושלמי: עימות אלים בבני ברק בין חרדים ושוטרים

 ג'ייסון גרינבלט
 

ג'ייסון גרינבלט( רויטרס)

 

גרינבלט הוסיף: "פתרון המצב בעזה הוא קריטי גם מסיבות הומניטריות, יש לו חשיבות לביטחונן של ישראל ומצרים והוא צעד חיוני כדי להגיע להסכם שלום כולל בין ישראל לפלסטינים - אלה שחיים בגדה המערבית ואלה שחיים ברצועת עזה. אנחנו שבעי רצון שמדינות רבות ישתתפו. האתגר יהיה לקבוע איזה רעיונות ניתן ליישם באופן מעשי ומציאותי לאור העובדה שהפלסטינים בעזה עדיין סובלים תחת שלטון הדיכוי של חמאס".

בד בבד, בזמן הכינוס, ראש הממשלה הפלסטיני ראמי אל-חמדאללה וראש המודיעין מאג׳ד פרג׳ יגיעו לעזה לחנוך תחנה לטיהור מים. יש לציין כי 97% מהמים בעזה אינם ראויים לשתייה.