הרב חתן פרס ישראל: "הפמיניזם מסרס יכולת האישה להיות אם טובה"

ראש המכינה הקדם-צבאית בעלי תועד אומר לתלמידיו: "איש ואישה שחיים ביחד זה הדבר הטבעי, יש לחזק העמדה הזאת כדי שהמחלה לא תתפשט; הפמיניזם פושע בחינוך האישה לעצמאות"

תיעוד של שיעור שהעביר ראש המכינה הקדם צבאית "בני דוד" שבעלי, הרב אלי סדן, לפני 4 שנים, נחשפות סדרת התבטאויות אנטי-פמיניסטיות והומופוביות שלו. סדן, שזכה לפני שנתיים בפרס ישראל למפעל חיים, התנצל בחודשים האחרונים על ההתבטאויות השנויות במחלוקת של רבני המכינה על נשים ועל הקהילה הלהט"בית ואף הביא להשעיית שותפו, הרב יגאל לוינשטיין.

"הפשע שהפמיניזם המודרני יוצר הוא לחנך את האישה להיות עצמאית, להיות בלתי תלויה בבעלה, לדאוג שיהיה לה הכנסה מספיק טובה", נראה סדן אומר לתלמידיו, "מסרסים את היכולת שלה להיות אישה טובה ואימא טובה. זה אסון, זו טרגדיה - גם בעלה מפסיד וגם הדורות הבאים מפסידים".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

בקואליציה משוכנעים: יהיו בחירות; סקר: הליכוד שומרת על כוחה

אישום: מורה פרסם תמונות תועבה של בתו בת ה-3

מדדי איכות החיים בערים הגדולות: רחובות מובילה, בת ים בתחתית

ראש המכינה ממשיך בהסברו מדוע צריך להגביל את החופש, ההשכלה והיציאה לעבודה של נשים. "מחנכים אישה מגיל צעיר שהיא צריכה להיות עצמאית ומסרסים את הכוח הכי חשוב שיש לה - הכישרון והתבונה לבנות את הבית", אומר סדן, "עקירת הכוח הזה היא כמו צמחים שחותכים אותם בהתחלה ולא נותנים להם לצמוח", הוא מוסיף ומסכם: "אחר כך, מסכנה, היא מתחתנת, היא כבר בעלת מום".

בהמשך, הרב סדן, שמוביל קו נגד גיוס של נשים לתפקידי לוחמה, מבהיר שהחזית כוללת גם השתלבות נשים בתפקידים בכירים בשוק התעסוקה. "חלוקת התפקידים בין האיש והאישה היא שכל אחד צריך לעסוק במה שהוא מצטיין בו. היתרון היחסי של האיש היא לעמוד בכוחות גבורה ובאומץ מול מצבים מאוד קשים. זה לא משנה אם זה עם המאג במלחמה או במשרד האוצר מול מלביני הון. הכישרון של האישה הוא לבנות את השמחה, האור והשלמות בבית".

הרב אלי סדן
 

הרב אלי סדן( חדשות עשר)

 

באותו שיעור, סדן גם פורס את משנתו בנוגע לקהילה הלהט"בית: "אברך סיפר לי שהוא ראה בת"א ספר ילדים שמתחיל כך: 'לדני יש אבא ואימא, לרינה יש אבא ואבא, לשלמה יש אימא ואימא - וכולם חברים'", מספר סדן, "אז אני מבין שיש להם בעיה, שחצי מהילדים בגן בלי אבא ואימא, או רק אבא או רק אימא או דברים הזויים יותר. אז כדי שהילדים האומללים האלה, שאין להם משפחה נורמטיבית, ירגישו טוב, אנחנו נהרוס את החינוך של הילדים האחרים".

סדן מסכם את עמדתו בנושא, כשהוא מתייחס, כמו עמיתו שהושעה על ידו, הרב לוינשטין, להומואים ולסביות כחולים במחלה: "צורת החיים הטבעית, הבריאה, הנורמלית זה איש ואישה שחיים ביחד. דווקא בתקופה שיש בה - לצערנו הרב, לבושתנו, לחרפתנו - הרבה יוצאים מהכלל, צריך לחזק עוד יותר את העמדה הזאת כדי שהמחלה לא תתפשט".

בחודשים האחרונים, עורך הדין יאיר נהוראי שם לו למטרה לחשוף לציבור הרחב את משנת המכינה בעלי. "הוא לא הרב קלנר בשעה של חולשה או הרב לוינשטיין בשעה של זעם קדוש", אומר נהוראי, "זה הרב אלי סדן בכבודו ובעצמו, עם תפיסת עולם דתית, ציונית, לאומנית ומשיחית. אפשר להצטער מאוד שכספי הציבור מועברים למכינה שזו תפיסת עולמה".

במכינה הקדם צבאית בחרו שלא להגיב וטענו שמדובר בלשון הרע.