יאיר נתניהו, פייסבוק

תביעה נגד הנהג שהקליט את יאיר נתניהו: "סיפסר בדיסקרטיות"

חברת מודיעין אזרחי תובעת את רועי חזן, הנהג שהקליט את בנו של רה"מ ומכר ההקלטה לתקשורת. ע"פ התביעה חזן הפר הסכם עבודה, חובות אמון ונדרש לפיצוי של 250,000 שקל

כתב תביעה נגד הנהג שהקליט את יאיר נתניהו הוגש היום (שני) לבית המשפט.

התביעה הוגשה ע"י חברת מודיעין אזרחי נגד רועי חזן, הנהג שהקליט את בנו של ראש הממשלה בעת בילוי ומכר את הקלטת לתקשורת. כתב התביעה עוסק בהפרת הסכם עבודה, הפרת חובות אמון, תום ולב וסודיות ודורש פיצוי בסכום של 250 אלף שקל.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

בן 30 תקף שוטרים וזוג קשישים בחיפה - והתבצר בדירה בעיר

תיעוד: מסוק תיירים מתרסק לאיסט ריבר בניו יורק – חמישה נהרגו

חשש מפדופילים: פרצת האבטחה באפליקציה שבה תמונות ונתוני ילדים

על פי התביעה חזן הקליט שיחה אישית בין יאיר נתניהו לחבריו אשר נערכה ברכב האבטחה בו נהג הנתבע. חברת המודיעין האזרחי שהעסיקה את רוזן העבירה אותו סיווג ביטחוני, במסגרתו התחייב בין השאר לשמור על סודיות. "העוסקים במשימות מסוג זה נדרשים לדיסקרטיות מוחלטת מכיוון שהם עשויים להיחשף במהלך עבודתם לסודות אשר גילויים עלול לסכן את ביטחון המדינה או את האישים המאובטחים".

 יאיר נתניהו
 

יאיר נתניהו(פייסבוק )

 

עוד מצוין בכתב התביעה כי הנתבע הינו בעל רישיון חוקר פרטי ואף עבד ככזה טרם העסקתו בחברה. בתחילה עבד רוזן בשמירה ואבטחת בתי שרים ובכירים ולימים הוצב כנהג מבצעי במשרד ראש הממשלה.

בכתב התביעה נכתב עוד כי "סיפור המעשה שלפנינו מגולל מסע, מתוכנן ככל הנראה, של תיעוד במסתרים של אורחות חייו הפרטיים של בנו של ראש הממשלה, מר יאיר נתניהו ולאחר מכן בבחינת הוספת חטא על פשע- ניסיון לספסר תמורת מזומנים ברגעים הפרטיים והדיסקרטיים של יאיר נתניהו, עד אשר מצא כלי תקשורת שהיה מוכן לשלשל לידי הנתבע שלמונים תמורתם".

עו"ד יעל דולב, ראש מחלקת דיני עבודה במשרד גרוס אמר כי ההקלטה היא חלק מתופעה פסולה: "תופעת ההקלטות הפכה לתופעה קשה ומטרידה במערכת יחסי העבודה. כולם מקליטים את כולם. לא זו הדרך לקיום יחסי עבודה אמינים והוגנים. המקרה שלנו הוא אמנם מקרה קיצון של שימוש לא נאות, בלשון המעטה, של תופעת ההקלטות, אך אני מקווה שבין הדין יגיד את דברו כנגד תופעה פסולה זו".

 יאיר נתניהו ולי לוי
 

יאיר נתניהו ולי לוי( אינסטגרם)

 

כזכור, לפני חודשיים פורסמו הקלטות אודיו שבהן יאיר נתניהו נשמע משוחח עם חברו ניר מימון, בנו של טייקון הגז קובי מימון בתום ביקור במועדון חשפנות בקיץ 2015. ההקלטות נחשפו על ידי כתב "החדשות" גיא פלג.


במהלך השיחה נשמעו שני הבנים, שהוקלטו בעת נסיעה, משוחחים על מתווה הגז ומתווכחים על מה שנשמע כמו תשלום לחשפניות. נתניהו נשמע אומר את המשפט: "אבא שלי עשה לאבא שלך עשה אחלה עסקה. אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר ואתה מתווכח איתי על 400 ש"ח". אדם נוסף ברכב היה רומן אברמוב, בליין תל אביבי שבהמשך הפך לנציגו העסקי של המיליארדר ג'יימס פאקר, שהעיד לאחרונה בתיק 1000 על טובות ההנאה שהעניק לכאורה לבני הזוג נתניהו.


נוסף לכך, בנו של ראש הממשלה אף הציע בצחוק לחבריו את שירותיה של בת זוגו לשעבר. "אם אתה רוצה אני אסדר לך את ***", נשמע יאיר נתניהו אומר. יש לציין כי השיחה הוקלטה בעת שנערכו דיונים על מתווה הגז. לקובי מימון היה אינטרס בהוצאת המתווה לפועל בשל שליטתו על אחת משותפויות הגז.