מראיין: "התקשורת לא אמינה בנוגע לחקירות"; נתניהו: "חד אבחנה"

בראיון שנתן רה"מ לרשת "פוקס", התייחס המראיין ל"פרשת המסרונים" ולגיוס עדי המדינה: "התקשורת אומרת שאתה בצרות - ואני לא יודע עד כמה זה אמין". נתניהו הסכים איתו

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, העניק הלילה (שני) ריאיון לרשת "פוקס" האמריקנית. המראיין, מארק לוין, תיאר את "פרשת המסרונים" שנחשפה בחדשות עשר, והתייחס גם לגיוס עדי המדינה: "מופעלים לחצים על יועצים הקרובים אליך לעבור צד ולהיות עדי מדינה, ואז התקשורת אומרת שאתה בצרות - ואני לא יודע עד כמה זה אמין". נתניהו ענה: "אתה חד אבחנה, ביותר מדרך אחת".

אני תובע לשעבר, מנהל סגל שר המשפטים במשטר רייגן לשעבר, ואני מעט מבולבל", אמר לוין לפני כן, "אני קורא את הסיפורים שמגיעים מהתקשורת בישראל - החקירה הזאת, יש עכשיו 1000 או משהו אחר, 3000, 4000, עקבתי אחרי הקריירה שלך, ואני חושב שנחקרת בכל יום בקריירה שלך".

"שופטת ועורך דין שמתכתבים בבית המשפט - מעולם לא ראיתי דבר כזה", המשיך לוין, "הדבר השני, אני לא יודע אם מדובר בשניים או בשלושה עוזרים לשעבר, אנשים בממשלה שלך, ואז התקשורת אומרת 'הו לא, נתניהו הוא צרה'. אני קורא את זה ואומר שהאנשים האלה סוג של עברו צד, אז אני לא יודע כמה נכון זה יכול להיות".

בנימין נתניהו, ראש הממשלה
 

בנימין נתניהו, ראש הממשלה (חדשות עשר)

 

נתניהו חשוד בקבלת שוחד בשלושה תיקים שונים. בשניים מהם, תיקי 1000 ו-2000, המליצה המשטרה להעמידו לדין בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים. תיק 1000 עוסק במתנות בשווי כמיליון שקלים שקיבל מבעלי הון, להם נתן הטבות לכאורה מתוקף תפקידו. תיק 2000 נוגע לשיחות שערך עם מו"ל ידיעות אחרונות, ארנון (נוני) מוזס, בהם סיכמו השניים לכאורה להגביל את עיתון "ישראל היום" בתמורה לסיקור חיובי ב"ידיעות".

בנוסף לכך, נתניהו חשוד בקבלת שוחד גם בתיק 4000. בתיק זה נחקר החשד כי רה"מ קיבל שוחד בצורת סיקור חיובי באתר וואלה עבורו ועבור רעייתו שרה, מבעלי האתר שאול אלוביץ'. זאת לכאורה בתמורה להטבות בשווי של כמיליארד שקל עבור חברת בזק, שאלוביץ' הוא בעל השליטה בה, דרך משרד התקשורת שנתניהו עמד אז בראשותו.

שלושה עדים מרכזיים בחקירוטת נגד נתניהו חתמו על הסכמי עד מדינה: ארי הרו שהיה בעבר ראש הסגל של נתניהו וצפוי למסור מידע בתיקי 1000 ו-2000, שלמה פילבר שהיה מנכ"ל משרד התקשורת וצפוי למסור מידע מפליל בתיק 4000, וניר חפץ שהיה יועץ התקשורת ומקורב מאוד לזוג נתניהו וצפוי למסור מידע בכל תיקי החקירה.

 מצעד עדי המדינה
 

מצעד עדי המדינה (חדשות עשר)