בן 30 תקף שוטרים וזוג קשישים בחיפה - והתבצר בדירה בעיר

החשוד, שפצע קל שני שוטרים וברח, פרץ לדירה ותקף זוג שעמו יש לו היכרות מוקדמת, שנפצעו קשה וקל. כעבור כשעתיים המשטרה הצליחה להשתלט על התוקף • צפו בתיעוד מהזירה

  • פורסם ב:
  • 12/03/2018 09:06
  • |
  • עודכן ב:
  • 12/03/2018 10:01
  • |
  • כתבים:
  • אלי לוי

מסע תקיפה בחיפה: גבר כבן 30 חשוד כי תקף הבוקר (שני) שוטר ושוטרת בכניסה לבית החולים בני ציון שבחיפה, המשיך לתקוף זוג קשישים, והתבצר בדירתם במשך כשעתיים - לאחר שהשניים פונו לבית החולים במצב קשה וקל. כוחות משטרה שפעלו במקום כדי לשים את ידם על החשוד, שככל הנראה לוקה בנפשו, פרצו את החלון, השליכו לחדר רימון גז, ועצרו אותו. אין חשד כי מדובר באירוע לאומני.

על פי יגאל הבשור, דובר מחוז חוף בחיפה, התקבל דיווח במוקד 100 על אדם המתנהג בצורה מוזרה ומנסה להיכנס לבית החולים. שוטר ושוטרת הגיעו למקום, והחשוד פצע את השניים קל באמצעות מסור ידני שהיה ברשותו. השוטרת ירתה לאוויר, והחשוד נמלט מהזירה.

בהמשך, הוא תקף זוג אזרחים, גבר ואישה כבני 80. הגבר פונה לקבלת טיפול רפואי כשהוא במצב קשה וסובל מחבלת ראש, והאישה פונתה במצב קל כשהיא סובלת מחבלות בגפיים. מפקד תחנת חיפה,  נצ"מ אמיר גולדשטיין, קיים הערכת מצב בסמוך למקום ההתבצרות ויחידת המשא ומתן של משטרת ישראל הגיעה לזירה. בסופו של דבר, כאמור, הצוותים של כוחות הביטחון, הימ"ר והימ"מ, נכנסו לדירה דרך החלון וביצעו את המעצר.

תיעוד מזירת האירוע: 

חתנם של הזוג הקשיש אמר כי לחשוד ולשניים היכרות מוקדמת. "זה תפס אותי בעבודה, הבן שלי התקשר ואמר לי שיש ידיעה בנושא", אמר. "הסתכלתי ואמרתי לו שזה מתאים לתיאור של ההורים של אשתי, כבר שנתיים שהם סובלים מהבחור הזה". לדבריו, הוא פלש לדירה בבניין של הזוג לפני כשנתיים.

פרמדיק מד"א שמואל דרור סיפר: "הוזנקתי למקרה של אדם שמשתולל, כשהגעתי למקום ניסו להשתלט עליו ולאחר שהוא ברח הפנו אותי לרחוב סמוך, שם בתוך דירה ראיתי גבר כבן 80 שסבל מחבלת ראש והיה בהכרה מעורפלת, הענקתי לו טיפול רפואי ראשוני מציל חיים והוא פונה במצב קשה לבי"ח רמב"ם כשהוא מורדם ומונשם. אישה נוספת כבת 80 שהייתה בדירה ונפצעה באורח קל בגפיים טופלה במקום ופונתה באמבולנס מד"א לבי"ח כשהיא בהכרה מלאה".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

בכיר בעיריית ירושלים נעצר בחשד למעורבות בפרשת שוחד

ברית עם האופוזיציה או סיכון מחושב: הבחירות של נתניהו

אורחת חדשה בבאר שבע: ממותה בת 4,000 שנה שנמצאה בקרח בסיביר

זירת התבצרות החשוד בתקיפה, רחוב החשמונאים, חיפה
 

זירת התבצרות החשוד בתקיפה, רחוב החשמונאים, חיפה( ללא קרדיט)

 

בחודשים האחרונים אירעו כמה מקרים של אלימות בבתי חולים ברחבי הארץ, ובכל יום מדווחים לפחות חמישה אירועים של תקיפות בסביבת המוסדות. בחודש שעבר התפרע צעיר בבית חולים העמק שבעפולה, והמאבטחים במקום השתלטו עליו והוציאו אותו מהמקום.

בספטמבר 2017 תקפו כמה בני אדם מאבטחים בבית החולים איכילוב שבתל אביב. המעורבים נשלחו לעונשי מאסר של 21-17 חודשים, במסגרת הסדרת טיעון שאושר בבית המשפט המחוזי תל אביב. בנוסף נקבע כי ישלמו פיצויים בסכום כולל של 120 אלף שקלים. הדוגמנית אליה קדוש, שהייתה מעורבת בתקיפה זו באירועים נוספים, הורשעה בריבוי עבירות של תקיפת שוטר ובתקיפה ואיומים באירועים בבתי החולים וולפסון ואברבאנל. ככל הנראה היא לא תרצה עונש מאסר בפועל.

ניידות מחוץ לביה"ח בני ציון (ארכיון)
 

ניידות מחוץ לביה"ח בני ציון( ללא קרדיט)

 
החשוד הוצא מהדירה ע"י כוחות המשטרה
 

החשוד הוצא מהדירה ע"י כוחות המשטרה( חדשות עשר)