עורך הדין דוד שמרון, חדשות עשר

דוד שמרון למקורביו: "לא עולה על דעתי להיות עד מדינה"

עורך דינו ומקורבו של רה"מ נתניהו התייחס גם לתיק 4000 ואמר כי "הטענות נגד רה"מ הזויות". גורמים משפטיים אמרו כי לא יפסיקו את העבודה על התיקים במהלך הבחירות

דוד שמרון, עורך דינו ומקורבו של רה"מ נתניהו, שחשוד בתיק 3000 אמר למקורביו כי "לא עולה על דעתי להיות עד מדינה. לא עברתי שום עבירה" - כך פורסם אמש (ראשון) במהדורה המרכזית, על רקע התקדמות חקירות נתניהו. עוד הוסיף שמרון כי "אני פעיל מקצועית ועובד רגיל. אני בוטח בעצמי ולא חושש גם אם בדרך יש ויהיו מהמורות". לגבי פרשת 4000 אמר שמרון כי "טענות השוחד נגד נתניהו הזויות" וכי "כל פוליטיקאי רוצה שיסקרו אותו בצורה טובה והוגנת".

שמרון התייחס לקשריו עם רה"מ נתניהו מאז תחילת החקירות בפרשת הצוללות: "אני מאוד מתוסכל מכך שאני ונתניהו לא יכולים לנהל שיחה בארבע עיניים. הוא היה רגיל לנוכחות שלי ונעלמתי". שמרון הדגיש כי "שנינו גזרנו את זה על עצמנו". שמרון התייחס גם ליחסו לחברו הקרוב יצחק מולכו, ששימש כשליחו המדיני של רה"מ: "אני ומולכו לא מדברים בנושאים אישיים כבר חצי שנה כדי שלא יגידו שאנחנו משבשים הליכי חקירה".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

מאמצים אחרונים לפתור את המשבר: נתניהו נועד עם ליצמן וכחלון

להדפיס ולתלות במטבח: מדריך החומוס הגדול של גידי ואהרוני

שריפה פרצה בבניין באלעד, חולצו דיירים שנלכדו בקומות העליונות

 עורך הדין דוד שמרון
 

עורך הדין דוד שמרון (חדשות עשר)

 

שמרון התייחס להתנהלותו בפרשת הצוללות, ואמר כי "בדיעבד עצם ההיכרות עם מיקי גנור הייתה טעות קשה שגרמה עוגמת נפש גדולה". שמרון ציין כי "עד שהוא חתם על הסכם עד מדינה חשבתי שהוא איש ישר". עוד הוסיף כי "בדיעבד זו גם הייתה טעות להתעסק בכל נושא כלי השיט ותיסנקרופ - אבל יש הבדל גדול בין טעות בדיעבד לעבירה".

בתוך כך, גורמים משפטיים אמרו היום כי לא יפסיקו את העבודה על תיקי נתניהו, גם אם יוחלט ללכת לבחירות. אם אכן, יתקיימו הבחירות בחודש יוני, מועדן יהיה בסמוך להחלטתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדבר ההחלטה האם להגיש כתבי אישום נגד ראש הממשלה.

מוקדם יותר היום התייחס פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, בכנס "70 שנות דמוקרטיה בתנועה", שנערך ביוזמת מקור ראשון והמכון הישראלי לדמוקרטיה, לסערה שהתעוררה בעקבות חקירות רה"מ נתניהו וגיוס עדי המדינה: "כל חתימה עם עד מדינה נבחנת בקפידה. לעולם לא נאמר לעד מדינה לשקר כדי להפליל אדם אחר – כל טענה אחרת היא מופרכת". עוד הוסיף ניצן כי "מערכת אכיפת החוק מנותקת משיקולים פוליטיים".

 פרקליט המדינה, שי ניצן
 

פרקליט המדינה, שי ניצן (המכון הישראלי לדמוקרטיה)

 

בהמשך דבריו התייחס פרקליט המדינה לביקורת שהופנתה כלפיי ההקלות להן זכו עדי המדינה בפרשות נתניהו ואמר: "אנחנו משתדלים להפחית את ההקלות, אך הדבר לא מתאפשר בכל המקרים". ניצן הדגיש כי "עדי המדינה מביאים את האמת לאמיתה ולכן הפרקליטות תמשיך להשתמש בכלי הזה כדי להגיע לחקר האמת".

פרקליט המדינה הסתייג מהטענות לפיהן החקירות נגד רה"מ נתניהו סגורות ואמר כי "החקירה היא חקירה אמיתית והראיות צריכות להתברר על ידנו. אנחנו קודם כל חוקרים ורק לאחר מכן מחליטים". ניצן הוסיף כי "מידת האהדה, הטינה הציבורית, כותרות העיתונים וההפגנות לא יקבעו את עמדתנו".