פרקליט המדינה, שי ניצן, גלובס

פרקליט המדינה עונה לנתניהו: "לעולם לא נאמר לעד מדינה לשקר"

בנאומו בכנס "70 שנות דמוקרטיה בתנועה" הבהיר שי ניצן כי "מערכת אכיפת החוק מנותקת משיקולים פוליטיים". הוא הוסיף: "עדי מדינה מביאים את האמת לאמיתה"

פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, התייחס הערב (ראשון) בכנס "70 שנות דמוקרטיה בתנועה", שנערך ביוזמת מקור ראשון והמכון הישראלי לדמוקרטיה, לסערה שהתעוררה בעקבות חקירות רה"מ נתניהו וגיוס עדי המדינה: "כל חתימה עם עד מדינה נבחנת בקפידה. לעולם לא נאמר לעד מדינה לשקר כדי להפליל אדם אחר – כל טענה אחרת היא מופרכת". עוד הוסיף ניצן כי "מערכת אכיפת החוק מנותקת משיקולים פוליטיים".

בהמשך דבריו התייחס פרקליט המדינה לביקורת שהופנתה כלפיי ההקלות להן זכו עדי המדינה בפרשות נתניהו ואמר: "אנחנו משתדלים להפחית את ההקלות, אך הדבר לא מתאפשר בכל המקרים". ניצן הדגיש כי "עדי המדינה מביאים את האמת לאמיתה ולכן הפרקליטות תמשיך להשתמש בכלי הזה כדי להגיע לחקר האמת".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

המשבר בקואליציה: מועצת גדולי התורה דחתה את מתווה הגיוס החדש

הדג נחש בהופעה: זו המהפכה שלהם ואפשר לרקוד איתה

פרסום ראשון: מרקוס שולץ יופיע בישראל

 פרקליט המדינה, שי ניצן
 

פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן (המכון הישראלי לדמוקרטיה)

 

פרקליט המדינה הסתייג מהטענות לפיהן החקירות נגד רה"מ נתניהו סגורות ואמר כי "החקירה היא חקירה אמיתית והראיות צריכות להתברר על ידנו. אנחנו קודם כל חוקרים ורק לאחר מכן מחליטים". ניצן הוסיף כי "מידת האהדה, הטינה הציבורית, כותרות העיתונים וההפגנות לא יקבעו את עמדתנו".

ניצן התייחס לשחיתות במערכת השלטונית בישראל ואמר: "קיימים בישראל איים של שחיתות, אך למזלנו האיים לא הפכו ליבשת". פרקליט המדינה הדגיש כי לטענתו "ישראל איננה מדינה מושחתת", והסביר כי "מעשים שנתפסו פעם כחצי לגיטימיים נחשבים היום כאסורים".

ניצן התייחס לפעילות מערכת המשפט בתיקי השחיתות ואמר כי "אנו משקיעים מאמצים רבים בשנים האחרונות כדי להגיע לחקר האמת ולהעמיד לדין נבחרי ציבור שפשעו". פרקליט המדינה הוסיף כי "הפרקליטות בוחנת את כל התיקים ללא מורא וללא משוא פנים" ואמר כי "הדין שווה לראשון האזרחים ולאחרון האזרחים".