ראשי הקואליציה נפגשו ללא ליברמן: "החרדים טרם הסכימו על נוסח"

הישיבה ארכה כרבע שעה ופוזרה, לאור העובדה ששר הביטחון לא נכח בה. ראשי המפלגות צפויים להתכנס שוב בערב, לאחר שהמנהיגים החרדים יגיעו לטיוטה המוסכמת על כלל הצדדים

כשברקע משבר חוק הגיוס, ישיבת ראשי הקואליציה שתוכננה להיום (ראשון) ארכה כרבע שעה והתפזרה, מאחר ושר הביטחון אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) לא נכח. הישיבה צפויה להתכנס שוב בערב.

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "ישיבת ראשי הקואליציה התקיימה ברוח טובה. אין עדיין נוסח שמוסכם בין המפלגות החרדיות. ראשי הקואליציה ממתינים לנוסח שלהם ולאחריו ימשיכו את הדיונים במטרה לפתור את המשבר".

 שר הבטחון, אביגדור ליברמן
 

שר הבטחון, אביגדור ליברמן( ללא קרדיט)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

דוח ה-OECD: קצב הבנייה לא מספק, השקעה לקויה בתחבורה הציבורית

תיעוד מזעזע: קשר כלב לרכב - וגרר אותו לאורך הכביש

שרת המשפטים תבחן פתיחת ארכיונים על עולי צפון אפריקה

ליברמן, המחזיק בקו תקיף נגד חוק הגיוס אותו מקדמות המפלגות החרדיות, התייחס למשבר הנוכחי במהלך יום גיוס של גולני וגבעתי בבקו"ם ותקף את שר החינוך נפתלי בנט, על איומים שהשמיע מוקדם יותר לפיהם בין היתר בבחירות הבאות יתמודד על ראשות הממשלה. "יש גורם בקואליציה שמנסה לחנך את עצמו במטרה להיות שר ביטחון וראש ממשלה", אמר ליברמן, "אני מצפה ליותר צניעות אצל מי שמייעד את עצמו לתפקידים האלה. אני מצפה שבוויכוח יתנהגו בדרך ארץ". בהמשך התייחס לדברי בנט כי נתניהו כנראה מעוניין בבחירות בגלל החקירות. "יש גבול לכל השטויות וההשמצות שאפשר לשמוע מחבר קואליציה", אמר.

עוד אמר ליברמן כי "כמו שלא מצפים שמפלגות חרדיות יתמכו בתחבורה ציבורית בשבת, שלא יצפו מאיתנו שאנחנו נתמוך בנוסח החוק שהוא קודם מתואם עם החרדים ולא עם משרד הביטחון. אנחנו מנסים להיות ענייניים ואנחנו מקויים שאנחנו לא בדרך לבחירות, אבל אם כן, אנחנו נרוץ לבד".

לסיום תקף את התנהלות המפלגות החרדיות. "כשאתה חי מאולטימטום לאולטימטום אז האווירה לא טובה. אנחנו לא הצבנו אולטימטום ולא התחלנו משבר, אבל אנחנו לא מוכנים לחיות עם המציאות שמישהו מצמיד לך אקדח לרכה. אנחנו נתמוך רק בהצעת חוק שיגבשו צה"ל ומערכת הביטחון".

נתניהו התייחס בישיבת שרי הליכוד למשבר סביב חוק הגיוס ושלל את האפשרות כי הממשלה תתקיים ללא ישראל ביתנו.  "אנחנו פועלים למען ממשלה יציבה שתפעל עד תום הקדנציה בנובמבר 2019", אמר נתניהו.

בהמשך הבהיר כי "ממשלה שיש לה רוב של 61 חברי כנסת לא יכולה להחזיק מעמד. זה ברור לכולם. כבר הבוקר הבנו שאפילו חברים בליכוד מתנים הצבעות תמורת כל מיני דברים. קואליציה של 61 חברי כנסת זה לא אופציה. לכן נמשיך היום במאמצים להגיע לפשרה".