אזיקים, דוברות המשטרה

"יזמו עימותים בעסקים - ודרשו דמי חסות": נעצרה כנופיה בנצרת

המשטרה עצרה 15 איש החשודים שהיו מגיעים לבתי עסק, מביימים ריב וגורמים נזק רב תוך שימוש באלימות. השר ארדן: "נגן על האזרחים הנורמטיביים במגזר שרוצים חיים שלווים"

המשטרה עצרה הלילה (ראשון) חברי כנופיה בנצרת, החשודים בסחיטת דמי חסות מבעלי עסקים ואנשים, תוך שימוש באלימות, בעיקר באזור המעיין.

לפי החשד, חברי הכנופיה נהגו להגיע למסעדות או בתי קפה, כשבשלב מסוים היו מתחילים ריב מבוים ומתוכנן מראש שבמהלכו השליכו חפצים וגרמו נזק כבד למקום. בעל העסק אמור היה לפנות לאחד מראשי הכנופיה בבקשה לשלם לו דמי חסות, כדי להימנע מביקור נוסף בבית העסק. לפי החשד, אלה שבחרו לא לשלם את דמי החסות היו נתונים לסכנה, שהגיעה עד לידי ירי ואף השלכת רימונים על בתי העסק שלהם או על בתיהם הפרטיים.

 תחמושת שנמצאה במהלך מעצר חברי כנופיה בנצרת
 

תחמושת שנמצאה במהלך מעצר חברי כנופיה בנצרת( דוברות המשטרה)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

חשד לרצח והתאבדות בבת ים: גופות קשישה ובנה נמצאו בדירה בעיר

התחזית: מעונן חלקית, טמפרטורות ממוצעות לעונה

הרעלת המרגל הרוסי בבריטניה: המשטרה איתרה למעלה מ-200 עדים

בתום חקירה סמויה שנמשכה יותר מעשרה חודשים, עצרו מאות שוטרים בפשיטה בנצרת 15 חשודים. במהלך החיפושים נתפסו שני רכבי יוקרה, סמים, 100 אלף קלים במזומן ורכוש בשווי כולל של כמיליון שקלים. המשטרה תבקש לחלט את כלל הרכוש שנתפס עם תום ההליך המשפטי.

העצורים יובאו בהמשך היום לדיונים בבקשה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בנצרת.

בווידאו: צעירים גורמים נזק כבד לעסק באזור המעיין, נצרת

לפני היציאה למבצע הפשיטה הלילי, דיברו השר לביטחון פנים גלעד ארדן ומפכ"ל המשטרה רוני אלשיך בתדרוך לשוטרים.

מפכ"ל המשטרה: "המגזר הערבי סובל רבות מעצמו ומהאלימות בתוכו, הקשב של מחוז הצפון מבורך".

השר גלעד ארדן: "בחרתי להיות כאן אתכם לפני היציאה למבצע החשוב הזה בשל החשיבות הרבה שאני מייחס לו. במשך שנים רבות, המגזר הערבי היה מצוי בתוך מעגל הפחד, שמוסיף עוד ועוד אלימות, אך המבצע הזה, יחד עם המבצע בטובא-זנגרייה ומבצעים רבים לתפיסת אמל״ח, שמתבצעים בשנה האחרונה מייצגים את המהפכה שאני מוביל לחיזוק אכיפת החוק והסדר בחברה הערבית. נעשה כל מה שצריך כדי להגן על האזרחים הנורמטיביים שרוצים חיים שלווים".

שעונים שהוחרמו במהלך מעצר חברי כנופייה בנצרת
 

שעונים שהוחרמו במהלך מעצר חברי כנופייה בנצרת( דוברות המשטרה)

 

לפני שלושה חודשים, במסעדה באזור המעיין בנצרת, תקפה קבוצת צעירים את עובדי המקום במה שככל הנראה היה אחד מניסיונות הסחיטה של אותה כנופייה. כפי שניתן לראות בתיעוד, השליכו החשודים חפצים שונים לעבר העובדים, גרמו נזק רב ונמלטו. שני עובדים נפצעו קל.