הדמיית אסדת גז מול חוף דור, חדשות עשר

עשרות מחו נגד הקמת אסדת הגז בחוף דור: "מפלצת שתהרוג אותנו"

כמאה פעילי מטה המאבק נגד הקמת אסדת הגז הפגינו אתמול מול ביתו של השר שטייניץ. המפגינים ודרשו ממנו לבטל את התכנית, ולהרחיק את האסדה כ-100 ק"מ מהחוף

המאבק נגד זיהום חוף דור.

כמאה פעילי מטה המאבק נגד הקמת אסדת הגז מחו אתמול (מוצאי שבת) מול ביתו של השר יובל שטייניץ. המפגינים ודרשו ממנו לבטל את התכנית, ולהרחיק את האסדה כ-100 ק"מ מהחוף.

"שבו שוב לשולחן הדיונים ותחשבו האם מדובר במתווה הנכון. חלקנו מומחים בתחום, אם אנחנו צועקים שמשהו פה לא בסדר איך זה יכול להיות שנבחרי הציבור לא מקשיבים לנו?", צעקה אחת המפגינות. "למה אתם משכיבים מיליארדים של דולרים על מפלצת שתהרוג אותנו ותזהם אותנו?". 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

יין ואיטריות: המפגש ההיסטורי בין קים לנציגי דרום קוריאה

שני רוכבי אופניים נהרגו בכביש 4 וביער סמוך לנתיבות

התחזית: ללא שינוי ניכר בטמפרטורות - נעים ומתאים לטיולים

כזכור, לפני קצת יותר מחודש המועצה האזורית חוף הכרמל הגישה עתירה לבג"ץ נגד המדינה, כחלק מהחרפת המאבק נגד הקמת אסדת גז מול חוף דור שבשטח המועצה.

לטענת המועצה, תוכנית המתאר הארצית קבעה כי המתחם הימי לקליטת הגז ממאגרי כריש ותנין, שיוקם מול החוף, מוגבל ל-2.4 מיליון קוב לשעה. הם חוששים שהמועצה הארצית לתכנון ולבנייה ומשרד האנרגיה והתשתיות חורגים מהתוכנית. בנוסף לכך, הם מבקשים לקיים דיון בתוכנית פיתוח מאגרי הגז במועצה הארצית.

בתנועות הנאבקות בהקמת המתקן הימי טוענים כי הדבר יביא לזיהום חמור באזור. הם מסבירים כי בתהליך המעבר מגז רטוב, שמגיע מהמאגרים, לגז יבש שמוזרם למערכת ההובלה הארצית, משתחררים חומרים מסרטנים, בהם קונדנסט. בנוסף לכך, הם חוששים מדליפת חומרים מסוכנים למי הים. התושבים דורשים להרחיק את אסדת הטיפול למרחק של 120 ק"מ, כך שהסיכון יפחת משמעותית.