חיילים בצה"ל (אילוסטרציה), חדשות עשר

חייל חדש מטג'יקיסטן: צה"ל חושף את נתוני גיוס מחזור מארס 2018

בצבא מפרסמים את המספרים המעניינים על המתגייסים החדשים. המבוגר ביותר שעולה על מדים הפעם: בן 29. עולים חדשים מהווים 10% מהמחזור. וגם: השמות הנפוצים ביותר - בכתבה

בצה"ל החלו בשבוע האחרון לגייס את מחזור מארס 2018. מחר (ראשון), יחלו בצבא לגייס את לוחמי יחידות השדה של המחזור. החייל המבוגר ביותר שיגויס במחזור הקרוב הוא בן לא פחות מ-29 שנה.

למעלה מ-60% מהמתגייסים במחזור הנוכחי הם גברים. 477 מתגייסים, שמהווים עשרה אחוזים ממחזור הגיוס, בכלל לא נולדו בישראל. המדינות מהן עלו הכי הרבה מתגייסים במחזור הן אוקראינה, עם 264 מתגייסים חדשים, ארצות הברית עם 215, אתיופיה ממנה הגיעו 267, צרפת עם 188 ורוסיה – עם 180 עולים חדשים שמתגייסים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בצל החוק הפולני: הבורסה בתל אביב דחתה הצעת רכישה פולנית

יש לו אחות: בגיל 44, הזמרת החרדית ריקה רזאל משיקה קריירה

מי ניסה להרעיל את המרגל הרוסי שמכר מידע על סוכנים באירופה?

 לוח גיוס מחזור מארס 2018 בצה"ל
 

לוח גיוס מחזור מארס 2018 בצה"ל (דובר צה"ל)

 

ממדינות נוספות, מעט יותר מרוחקות או אקזוטיות, הגיע מתגייס בודד: אוגנדה, אוסטריה, אירלנד, בוליביה, גבון, גוואטמלה, טג'יקיסטן, טאיוון, מרוקו, ניו-זילנד, סנגל, ספרד, פילפינים, פינלנד, פנמה, צ'כיה, שוודיה, תאילנד.

8.6% מהמתגייסים הם בוגרי המכינות הקדם צבאיות. ורק כדי לסבר את האוזן, יש גם רשימה של השמות הנפוצים ביותר למחזור הגיוס הקרוב. בקרב הבנים: דניאל, עמית, איתי, יובל, עומר, רועי, תומר, עידן, עידו ואור. אצל הבנות, השמות הנפוצים הם: עדן, נועה, יובל, עדי, עמית, מאיה, שיר, שחר, רוני וליאור.