בצל החוק הפולני: הבורסה בתל אביב דחתה הצעת רכישה פולנית

העיתון הכלכלי הפולני "Parkiet" דיווח כי הבורסה הישראלית דחתה הצעת רכישה של 72% על ידי הבורסה הפולנית. עשר בורסות שונות הגישו הצעות קנייה

סערת החוק הפולני נמשכת: העיתון הכלכלי הפולני "Parkiet" דיווח היום (שבת) כי הבורסה בתל אביב דחתה הצעת רכישה של 72% על ידי הבורסה הפולנית, זאת בצל העימות בין המדינות בנוגע לחוק השואה המתוקן. נוסף לבורסה הפולנית, הוגשו עשר הצעות רכישה - ביניהן הצעות מהבורסה בלונדון ובהונג קונג.

לפי הדיווח ב-"Parkiet", הבורסה הפולנית קיבלה הודעה לקונית ובה צוינה הדחייה. הבורסה הפולנית החליטה להגיש הצעת רכישה בסוף החודש שעבר אולם לאור העימות בין המדינות והמתיחות בין פולין למדינות אחרות, כמו ארה"ב, דחיית ההצעה לא התקבלה בהפתעה. בכלי התקשורת בפולין נטען כי קשה לדמיין מצב שבו השליטה בבורסה בתל אביב תהיה בידיים פולניות באקלים הנוכחי.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

השריון עשה היסטוריה: הטנק שהפך לגאווה לאומית והכריע קרבות

ליברמן: זה הרגע ללכת עם מה שאתה מאמין ולא עם מה שמשתלם

מי ניסה להרעיל את המרגל הרוסי שמכר מידע על סוכנים באירופה?

מצעד החיים באושוויץ
 

מצעד החיים באושוויץ(רויטרס )

 

בתוך כך, בסוף השבוע שעבר הוגשה לראשונה תביעה בגין החוק שאוסר לעשות שימוש במונח מחנה השמדה פולני, כמו גם להאשים את פולין בפשעי השואה. קבוצה בשם ״הליגה הלאומית הפולנית נגד השמצה״ תובעת את ״Página/12״, עיתון ארגנטינאי בגין מאמר על הטבח שביצעו הפולנים ביהודים בעיירה ידוובנה. לטענת הארגון, המאמר "פוגע באומה הפולנית". הטבח של היהודים בידוובנה הוא אחת הנקודות הרגישות ביותר בחוק הפולני ובעקבות החוק התגברו באינטרנט וברחוב הפולני קריאות של לאומנים שקראו "לא להתנצל על הטבח".

ב-10 ביולי 1941 נטבחו יהודי ידוובנה, שליד העיר לומז'ה שבמזרח פולין. על פי הערכות, לפחות 40 פולנים היו מעורבים בטבח, שבו נרצחו 1,600 יהודים. נציין כי ישנה הבטחה של פולין כלפי ישראל שמשרד התובע הכללי לא יפתח בחקירות ולא יגיש כתבי אישום בהתאם לחוק החדש, אז מרבית הסיכויים שהתביעה לא תטופל. כזכור, הפרלמנט הפולני אישר בחודש שעבר באופן רשמי את החוק המדובר.