בידי המשטרה הקלטה שבה רה"מ וחפץ משוחחים כנראה על בזק-וואלה

עדיין לא ידוע מה תוכן ההקלטה ומה השלכותיה אולם היא קיימות • בעקבות עדות חפץ - רעיית רה"מ תיחקר באזהרה בתיק 1000 • נתן אשל צפוי להיחקר בקרוב באזהרה

חקירות נתניהו: בידי המשטרה לפחות הקלטה אחת של רה"מ נתניהו, רעייתו וחפץ משוחחים ככל הנראה בענייני וואלה-בזק. לא ידוע עדיין מה תוכנה ומה ההשלכות שהיא עשויה להביא עמה, אולם היא קיימת. כמו כן, הגיע מידע חדש לחוקרי להב 433 בפרשת החוקרים הפרטיים, שנחשפה בחדשות עשר. מידע שעשוי לשנות את ההתפתחויות בפרשה.

נוסף לכך, במהלך דיון בלשכת אביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה, אמר בכיר בפרקליטות שנכח בפגישה כי יש להגיש כתב אישום בגין שוחד נגד רה"מ נתניהו בתיק 4000.

עוד נודע כי נתן אשל, ראש הסגל בלשכת רה"מ לשעבר, ייחקר באזהרה בקרוב ככל הנראה. עדי המדינה השונים מסרו מידע על חלקו בכמה פרשות שנחקרות. לפני יומיים פתח נתניהו במתקפה חריפה בפייסבוק על "תעשיית עדי המדינה", לדבריו, והמשיך לטעון לחפותו. "קראתי באחד העיתונים על אדם שנלקח לחקירה, מפעילים עליו מכבש לחצים, אומרים לו: 'שקר, תהיה עד מדינה' - והוא מסרב. קשה להאמין שבמדינת ישראל, בדמוקרטיה שלנו ב-2018, יש דברים כאלה", אמר נתניהו.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

פנס: הרצון של קים להיפגש מוכיח שאסטרטגיית הבידוד עובדת

500 משתתפות בצעדת נשים נגד גירוש מבקשי המקלט

בדרך לבחירות? המשברים שהובילו לסיום מוקדם של ממשלות ישראל

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה עם נשיא צרפת עמנואל מקרון
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה עם נשיא צרפת עמנואל מקרון( רויטרס)

 

"לוקחים אנשים שטוענים שהם ביצעו איזה עבירה. מכניסים אותם למעצר, מהלכים עליהם אימים, אומרים להם: 'החיים שלכם הסתיימו, החיים של המשפחה שלכם הסתיימו. אנחנו ניקח מכם כמעט הכול, גם את החירות שלכם. אתם רוצים להיחלץ מזה? יש מוצא אחד - לכלכו על נתניהו. לא חשוב שתגידו שקרים הזויים, העיקר - לכלכו על נתניהו'", כתב.

בד בבד, רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, תיחקר באזהרה בתיק 1000, פרשת המעונות, בעקבות עדות ניר חפץ. לפי החשד, היא ידעה על התמורה שלכאורה בין ארנון מילצ'ן ונתניהו. בתחילת השבוע נודע כי חפץ חתם על הסדר עד מדינה. לחדשות עשר נודע כי במסגרת ההסדר, חפץ מסר למשטרה התכתבויות בינו לבין אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, שיש להן קשר לתיק 4000 ולתיק 1000.

בתקופתו כיועץ רה"מ, חפץ שלח זרועות והיה מעין תמנון בלשכות של הרבה שרים, זאת מתוקף הקרבה שלו לנתניהו. היו לא מעט אישים פוליטיים שרצו את קרבתו של חפץ על מנת להתקרב לרה"מ והוא עצמו לא אחת ערבב בין העסקים הפרטיים שלו לבין המעמד הפוליטי שלו הוא זכה.

מטעם רה"מ נמסר: "עוד שקר. מכת ההדלפות השקריות נמשכת. כל ההחלטות של ראש הממשלה היו ענייניות והתקבלו בהתאם להמלצת הגורמים המקצועיים. גם כאן לא יהיה כלום".