,

במקום בניין נטוש: פרויקט דיור מוזל לזוגות צעירים בתל אביב

עיריית תל-אביב החלה בבניית פרויקט בו יוכלו צעירים לגור בזול. ההצעה הכלכלית מפתה, אבל המיקום בשוק העלייה, קצת פחות. ראש העירייה רון חולדאי: "עיריית תל אביב משקיעה השנה 10% מתקציב הפיתוח של עיריית תל-אביב בדיור בר השגה"

(2:03 דקות)

על החורבות בשוק העלייה הישן בתל-אביב, מבטיחים בעירייה לבנות פרויקט שבו גם צעירים יוכלו לגור בזול. החולות והחצץ יהפכו בתוך שנתיים לקומפלקס של 150 דירות, קרוב לחצי מתוכן יושכרו במחירים מפוקחים.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

"הדירות הן בבעלות עיריית תל-אביב. הפרויקט מנוהל על ידי חברה עירונית והיא זו שגובה את שכר הדירה, שיהיה נמוך ממחיר הדירה ב-30% לפחות", מסביר ראש העירייה רון חולדאי ומוסיף: "עיריית תל-אביב משקיעה השנה 10% מתקציב הפיתוח של עיריית תל-אביב בדיור בר השגה".

 

כמו כל דרום תל-אביב, גם רחוב העלייה כבר לא שוקק כמו שהיה בעבר. חברת עזרה וביצרון שאחראית על הפרויקט, תבנה אותו על הריסות בניין נטוש. "אנחנו לוקחים את המקום, הורסים אותו כרגע ובמקביל יוצא מכרז לבנייה של שני מגדלים", אומר אלי גינזבורג, מנכ"ל החברה.

בפרויקט יושכרו 72 דירות במחיר של סביב 2,000 שקלים לחודש. מי שיוכלו להתמודד על המפתח הם זוגות שגרים בעיר לפחות חמש שנים עם הכנסה משותפת של 14,000 שקלים בחודש.