הערב: נצ"מ בדימוס סרדל בריאיון ראשון על תיק השוחד נגדו שנסגר

שנה לאחר שמח"ש סגרה את החקירה נגדו, סרדל הגיש נגד המחלקה תביעת נגד ענק. ב"שישי" עם אילה חסון הוא מדבר לראשונה על הפרשה: "חקירה חסרת תקדים בהיקפה"

שנה בדיוק לאחר שהמחלקה לחקירות שוטרים סגרה את תיק החקירה נגד ניצב משנה בדימוס אילן סרדל, בחשד לקבלת שוחד, הוא הגיש תביעת ענק נגד מח"ש.

במקרה של ניצב משנה אילן סרדל, מהמצטיינים במשטרת ישראל, שהיה במסלול למפכ"לות, הגיעו למח"ש מכתבים אנונימיים נגדו. נפתחה חקירה שבתומה לא נמצא מאומה, אבל המוטיבציה חסרת התקדים של מח"ש לסלק אותו מהמשטרה עוררה סימני שאלה על הדרך שבה הוא נחקר ושבה מי שנחקרו אוימו מה יקרה אם לא יפלילו אותו.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

אישום: 7 חיילים מואשמים כי השתמשו בסמים בבסיס בגזרת לבנון

עדות ניר חפץ: חשש של בכירים במפלגת השלטון ממידע שעלול לסבכם

שתי ישראליות המתנדבות באתיופיה נקלעו לאזור לחימה - וחולצו

 ניצב משנה בדימוס אילן סרדל
 

ניצב משנה בדימוס אילן סרדל ( חדשות עשר)

 

"החקירה נמשכה שנה וחצי, כ-3,000 שעות חקירה, 100 אלף החלטות של ניצב משנה סרדל נבדקות אחת לאחת. 200 איש נחקרים – אזרחים וקציני משטרה בכירים, עם 70 חוקרי מח"ש. זה חסר תקדים", כך לדברי עורך דינו של סרדל, רענן בר-און.

"אמרתי לחוקרים – לפני חודש עברתי פוליגרף ונשאלתי אם ביצעתי עבירה פלילית מגיל 18 ויצאתי דובר אמת. זה היה פוליגרף בשביל לקבל את דרגת התת-ניצב. דבר שני, אמרתי להם שאני לא רוצה עורך דין. 'אם אתם מחליטים לעלות לבית משפט, גם אז אני לא רוצה עורך דין'. דבר שלישי – 'כל שאלה שאני אשאל, אני לא אחשוב – אני ישר אתן תשובה'", כך סיפר נצ"מ בדימוס סרדל.

ממח"ש נמסר בתגובה: "התיק נסגר לאחר שנטל אחריות על מעשיו והודיע על פרישתו מהמשטרה. אין לנו אלא להצטער על כך שהיום, בוחר הנחקר להתנער ממעשיו הפסולים ממניע נקמני".

הערב, ב"שישי" עם אילה חסון יתראיין סרדל לראשונה לאחר הפרשה.