משטרת התנועה, חדשות עשר

דיל בכביש: "מתנדב במשטרת התנועה נתן דוח - והפנה הנהג לעו"ד"

אליהו אוחנה נדהם לגלות שלאחר שקיבל דוח תנועה, "סייע לו" המתנדב, לטענתו, לפנות לעו"ד ואף לקבל הנחה. נגד המתנדב הוגשה תלונה במח"ש. המשטרה: מגנים התנהגות לא חוקית

לאחר שנתפס אליהו אוחנה על ידי מתנדב במשטרת התנועה וקיבל דוח, נדהם לגלות שהמתנדב קישר אותו לעורך דין כדי ש"יסייע לו", ואף עזר לו להשיג הנחה. אוחנה הקליט את השיחות ופנה לבית המשפט בבקשה לבטל את הדוח בטענה שמדובר ב"הליך לא חוקי".

אליהו אוחנה נתפס על ידי מתנדב משטרת התנועה, ולהפתעתו, קיבל עם דוח התנועה מספר טלפון. "השוטר אמר לי שזה מספר של עורך דין שיכול לעזור לי", סיפר. בבוקר למחרת צלצל הטלפון של אליהו, כשעל הקו אותו מתנדב במשטרת התנועה, ששאל אותו אם כבר דיבר עם עורך הדין. כשהבין שמדובר בהתנהגות לא ראויה, החל להקליט את השיחות ביניהם.

 אליהו אוחנה

אליהו אוחנה (חדשות עשר)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

תיעוד: קוף מעשן ומאפר לעיני המבקרים בגן חיות באינדונזיה

אישום: 7 חיילים מואשמים כי השתמשו בסמים בבסיס בגזרת לבנון

לאחר ששוטר נחשד בתקיפת קורבנות סחר - העצורים עשויים להשתחרר

בהקלטות ניתן לשמוע כיצד המתנדב מסייע לו בהתנהלות מול עורך הדין, ואף מתווך בניהם בנוגע למחיר. "זה לא יעלה על הדעת שמשטרת ישראל מצד אחד תבצע אכיפה ומצד שני תספק פתרון לאותה אכיפה על ידי גורם שלישי זה או אחר", עו"ד גיא ברמן, סנגורו של אוחנה.

אוחנה ועורך דינו פנו לבית המשפט בבקשה לבטל את הדוח בשל מה שהם קוראים "הליך לא חוקי". במקביל הוגשה נגד המתנדב תלונה במח"ש.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר במתנדב לשעבר שהמשטרה גרעה משורותיה, אנו מגנים התנהגות לא חוקית ולא ערכית באשר היא".