ניידת משטרה צבאית, רחלי קרוט

7 חיילים מואשמים כי השתמשו בסמים בבסיס בגזרת לבנון

החיילים, המשרתים כתומכי לחימה, נעצרו בתום חקירה סמויה של המשטרה הצבאית, במהלכה נמצא כי הם הצליחו להכניס פעם אחר פעם כלי עישון וסמים מסוגים שונים לבסיס

שבעה חיילים המשרתים כתומכי לחימה בבסיס של צה"ל בגליל העליון, בגזרת לבנון, מואשמים בכך שהשתמשו בסמים בתוך הבסיס. 

לפני מספר שבועות הגיע מידע ראשוני למפקדים שלהם, הם העבירו אותו לאנשי המשטרה הצבאית, שהתחילו בחקירה סמויה, ובתומה התגלתה תמונה מטרידה מאוד מבחינתם של אותם מפקדים בבסיס. מהחקירה עולה כי 7 החיילים הצליחו להכניס פעם אחר פעם כלי עישון של סמים, סמים מסוגים שונים אל תוך הבסיס, עישנו אותם והשתמשו בהם בזמן שירותם הצבאי וגם מחוץ לבסיס.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

עדות ניר חפץ: חשש של בכירים במפלגת השלטון ממידע שעלול לסבכם

שתי ישראליות המתנדבות באתיופיה נקלעו לאזור לחימה - וחולצו

תיעוד: קוף מעשן ומאפר לעיני המבקרים בגן חיות באינדונזיה

ניידת משטרה צבאית
 

ניידת משטרה צבאית (רחלי קרוט)

 

אחד החיילים גם מואשם בסחר בסמים, תוך כדי שהוא נפגש עם חיילים אחרים בצפון. כל השבעה נעצרו לאחר חקירה סמויה של המשטרה הצבאית ומבקשים להאריך את מעצרם עד תום ההליכים. סנגוריהם מכחישים, אבל במשטרה הצבאית אומרים כי מדובר בפרשה חמורה מאוד.

מדובר צה״ל נמסר בתגובה: "בימים האחרונים הוגשו לבית הדין הצבאי כתבי אישום נגד שבעה חיילים בחשד לשימוש בסמים. מעצרם של החיילים הוארך על ידי בית הדין הצבאי. מעצר החיילים היה בשיתוף פעולה מצד המפקדים. צה״ל רואה את האירוע בחומרה וימשיך לפעול באופן נחרץ על מנת להטמיע ולאכוף את האיסור על שימוש בסמים בשורותיו".

בחודש שעבר הוגש כתב אישום נגד מספר חיילים וחיילות של יחידת השמירה בעיר הבה"דים לאחר שבחקירת המשטרה הצבאית התגלה כי הם השתמשו על פי החשד בסמים לפני שעלו לשמירה. מספר חיילים נעצרו. מידע מודיעיני על שימוש בסמים בעיר הבה"דים שהגיע למשטרה הצבאית הובילה לחקירה סמויה משותפת של מצח והמפקדים בבסיס. לפני כמה ימים החקירה הפכה גלויה ויותר מעשרה חיילים נעצרו. נגד כמה מהם הוגש כבר כתב אישום חמור.