עדות ניר חפץ: חשש של בכירים במפלגת השלטון ממידע שעלול לסבכם

למרות שהמשטרה מסרה כי אין שום חקירה פלילית שמתנהלת נגד אף בכיר בליכוד בשלב הזה, יועצו לשעבר של רה"מ ניהל קשרים ענפים עם אישים פוליטיים במפלגה ויודע עליהם רבות

למרות שהמשטרה הכחישה אתמול (חמישי) בהודעה מטעמה את הפרסום ב"ידיעות אחרונות" על כך שעד המדינה ויועצו לשעבר של ראש הממשלה, ניר חפץ, מסר בעדותו פרטים על בכירים במפלגת הליכוד, עדיין ישנו חשש בקרב אישים פוליטיים מכך שחפץ מחזיק מידע שיכול לסבך או להביך כמה מהם.

בהודעת המשטרה נכתב כי היא "הבוקר פורסם כאילו עד המדינה ניר חפץ סיפק לחוקריו חומרים מפלילים נגד בכירים במפלגת הליכוד, ביניהם שני שרים מכהנים .מסיבות מובנות, משטרת ישראל לא נוהגת להכחיש באופן שוטף דיסאינפורמציה המופצת בתקשורת או ברשתות החברתיות. במקרה רגיש זה ובשל משמעויותיו הציבוריות בחרנו להודיע לציבור כי עד כה לא נמסר למשטרת ישראל שום מידע כזה או דומה לו".

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

שתי ישראליות המתנדבות באתיופיה נקלעו לאזור לחימה - וחולצו

תיעוד: קוף מעשן ומאפר לעיני המבקרים בגן חיות באינדונזיה

לאחר ששוטר נחשד בתקיפת קורבנות סחר - העצורים עשויים להשתחרר

בתקופתו כיועץ רה"מ, חפץ שלח זרועות והיה מעין תמנון בלשכות של הרבה שרים, זאת מתוקף הקרבה שלו לנתניהו. היו לא מעט אישים פוליטיים שרצו את קרבתו של חפץ על מנת להתקרב לרה"מ והוא עצמו לא אחת ערבב בין העסקים הפרטיים שלו לבין המעמד הפוליטי שלו הוא זכה.

 בנימין נתניהו וניר חפץ
 

בנימין נתניהו וניר חפץ (חדשות עשר)

 

בתוך כך, רה"מ חתם היום ביקור בן חמישה ימים בארה"ב בפגישה עם שגרירת ארה"ב באו"ם, ניקי היילי, ובסיור בתערוכה בנושא ירושלים במטה האו"ם. במהלך הסיור בתערוכה נתניהו התייחס לחקירות נגדו ואמר – "אנחנו מותקפים כל הזמן. כל דקה וכל שעה. מותר גם לראש הממשלה לומר את דברו. זה אבסורד לנסות להשתיק אותנו. לא ישתיקו. אני אומר את האמת. ואני אגיד את האמת שאולי לא נוחה לאנשים - יש אהדה של הציבור לי לרעייתי ולמשפחתי. אהדה שאני לא זוכר כמוהה. זה לא נוח לכם (התקשורת) אבל זה לא מהשפה אל החוץ".

אתמול תקף נתניהו בחריפות בפוסט בפייסבוק את "תעשיית עדי המדינה", לדבריו, והמשיך לטעון לחפותו. "קראתי באחד העיתונים על אדם שנלקח לחקירה, מפעילים עליו מכבש לחצים, אומרים לו: 'שקר, תהיה עד מדינה' - והוא מסרב. קשה להאמין שבמדינת ישראל, בדמוקרטיה שלנו ב-2018, יש דברים כאלה", אמר נתניהו.

"לוקחים אנשים שטוענים שהם ביצעו איזה עבירה. מכניסים אותם למעצר, מהלכים עליהם אימים, אומרים להם: 'החיים שלכם הסתיימו, החיים של המשפחה שלכם הסתיימו. אנחנו ניקח מכם כמעט הכול, גם את החירות שלכם. אתם רוצים להיחלץ מזה? יש מוצא אחד - לכלכו על נתניהו. לא חשוב שתגידו שקרים הזויים, העיקר - לכלכו על נתניהו'", כתב.

 שגרירת ארצות הברית באום, ניקי היילי
 

שגרירת ארצות הברית באום, ניקי היילי (רויטרס)

 

בפתח פגישתו עם השגרירה היילי, אמר נתניהו כי הוא "מעריך את ההגנה על ישראל ועל האמת, שהנשיא ואת מביאים לתוך המסדרונות המבודדים האלה. זה לא משב אוויר רענן, זה כמו צונאמי של אוויר רענן". עוד הוא נגע בנושא איראן ואמר לה כי "הנשיא ממוקד לגמרי בסכנה מאיראן ועסקת הגרעין, והתוקפנות של איראן באזור. הוא ממוקד בדבר הנכון. כפי שאת יודעת היטב, אני חושב שזה מה שמניע את כולם עכשיו, לא רק את ישראל ואמריקה, אלא כמעט את כולם במזרח התיכון. זה משהו שאני בטוח ששמת לב אליו".

בתגובה ענתה לו היילי כי היחס לישראל באו"ם הוא פוגעני. "אני מרחמת על השגריר דני דנון ועל מה שהוא היה צריך לספוג. זה היה פוגעני בעבר אבל זה למעשה מתחיל להשתפר מעט. הם לא רוצים שיגערו בהם אז הם מבינים". עוד היא הוסיפה בנושא איראן כי "יש התמקדות בכך כרגע ואנו מודאגים מאוד. אני דואגת מאוד לישראל. אני חושבת שהם מרגישים מאוימים יותר ויותר ואני חושבת שהם יצטרכו לקבל החלטות".