נתניהו השתמש בשפה של חשודים בפלילים • פרשנות

אתמול תקף נתניהו בחריפות בפייסבוק את גיוס עדי המדינה ואמר כי "זו הוכחה שאין כלום". בסרטון השתמש במילים קשות ותקף את שלטון החוק, לא כפי שהיה מצופה מראש הממשלה

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף אתמול (רביעי) בפייסבוק את גיוס עדי המדינה, והשתמש בשפה בה חשודים בעבירות פליליות משתמשים – וחבל שכך.

המתקפה של נתניהו נגד שלטון החוק מזכירה דברים של חשודים בעבירות כמו פשע מאורגן, ייתכן כי היה עדיף אם ראש הממשלה היה מעל זה, ולא תוקף כך את הרשויות.

בנימין נתניהו, ראש הממשלה
 

בנימין נתניהו, ראש הממשלה (חדשות עשר )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

חרדים מפגינים בי-ם נגד הגיוס; הכניסה לעיר נחסמה לתנועה

ביום האישה: איראנית שהסירה את כיסוי הראש נשלחה לשנתיים בכלא

מפרץ חיפה: גבר כבן 50 נהרג משריפה במפעל

כאמור, נתניהו תקף בחריפות בפוסט בפייסבוק את "תעשיית עדי המדינה", לדבריו, והמשיך לטעון לחפותו. "קראתי באחד העיתונים על אדם שנלקח לחקירה, מפעילים עליו מכבש לחצים, אומרים לו: 'שקר, תהיה עד מדינה' - והוא מסרב. קשה להאמין שבמדינת ישראל, בדמוקרטיה שלנו ב-2018, יש דברים כאלה", אמר נתניהו.

"לוקחים אנשים שטוענים שהם ביצעו איזה עבירה. מכניסים אותם למעצר, מהלכים עליהם אימים, אומרים להם: 'החיים שלכם הסתיימו, החיים של המשפחה שלכם הסתיימו. אנחנו ניקח מכם כמעט הכול, גם את החירות שלכם. אתם רוצים להיחלץ מזה? יש מוצא אחד - לכלכו על נתניהו. לא חשוב שתגידו שקרים הזויים, העיקר - לכלכו על נתניהו'", כתב.

נתניהו טען כי ה"מרדף" כלשונו אחרי עדי מדינה הוא הוכחה לכף שהוא חף מפשע. "כשיש משהו אמיתי לא צריך עד מדינה אחד, וכשאין שום דבר גם אלף עדי מדינה לא יעזרו. המרדף האובססיבי הזה אחרי עד מדינה אחד ועוד עד מדינה ועוד עד מדינה זו ההוכחה הטובה ביותר שאין כאן כלום", טען.

 מצעד עדי המדינה
 

מצעד עדי המדינה(חדשות עשר )

 

לסיכום אמר: "אז הם ימשיכו בשלהם ואני אמשיך בשלי, בעשייה ההיסטורית כאן למען מדינת ישראל. וימים יגידו עד כמה הביקור הזה היה חשוב לביטחון ישראל".

כזכור, לאחר שהפכו ראש המטה לשעבר של נתניהו, ארי הרו, ומנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, הצטרף לאחרונה לרשימת עדי המדינה גם יועצו הקרוב של ראש הממשלה - ניר חפץ.

במסגרת ההסדר, חפץ מסר למשטרה התכתבויות בינו לבין אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, שיש להן קשם לתיק 4000 ולתיק 1000. עדותו של חפץ תימשך כמה שבועות, שבמהלכן ישהה במתקן מבודד. לחדשות עשר נודע כי בעקבות החתימה, נתניהו צפוי להיחקר פעם נוספת בפרשות 1000 ו-2000. גם רעייתו צפויה להיחקר או למסור עדות בפרשת 1000.