זעם במשפחת היועץ הביטחוני הבכיר: אף נציג ממשלה לא בא להלוויה

פרסום ראשון: קרוביו של אורי לוברני, ששירת יותר מ-60 שנה במערכת הביטחון, נדהמו לגלות כי רק נציגי ממשלה בעבר הגיעו ללוותו בדרכו האחרונה. מזכירו: "בושה וחרפה"

פרסום ראשון: אף נציג ממשלה לא הגיע להלווייתו של אורי לוברני שהתקיימה היום (רביעי) בקרית שאול. משפחתו וקרוביו הביעו זעם על כך.

לוברני, שמת בגיל 92, היה יועץ לשרי הביטחון של ישראל ושירת במערכת הביטחון יותר מ-60 שנים. חבריו ומשפחתו נדהמו לגלות שאף נציג לא הגיע להלוויה. מזכירו גיל גרינבוים אמר לחדשות עשר: "נדהמנו מכך, זו בושה וחרפה". להלוויה הגיעו נציגי ממשלה בעבר.

טלי לוברני, בתו הבכורה של אמרה לחדשות עשר: "משפחת לוברני שמחה על כל מי שהגיע ונתן לאבא את הכבוד, לא הרגשנו בחסרונו של אף נציג מהממשלה הזו".

  אורי לוברני, לשעבר דיפלומט ויועץ ראש הממשלה ושר הביטחון, בפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו
 

אורי לוברני, לשעבר דיפלומט ויועץ ראש הממשלה ושר הביטחון, בפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו (קובי גדעון, לע"מ)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

מבוכה לקואליציה: חוק חזקת הגיל הרך עבר במליאה - אך נפסל

המשטרה הבריטית: הרעלת המרגל הרוסי לשעבר - ניסיון חיסול

בנשקים שלופים ומחופשים לסטודנטים: תיעוד מעצר מבוקש בביר זית

כאמור, לוברני, שהלך לעולמו ביום שני, כיהן במערכת הביטחון מימי בן גוריון ועד לתקופתו כהונתו של שר הביטחון לשעבר, משה יעלון. הלווייתו תיערך ברביעי בבית העלמין קריית שאול שבתל אביב.

שירותו הציבורי התפרס על פני תקופה של 60 שנה, במהלכה פעל במספר תיקים חשאיים מרכזיים בתולדות המדינה, כמו למשל - מבצע אנטבה, העלאת יהודי אתיופיה והמשא ומתן להשבת רון ארד.

שר הביטחון אביגדור ליברמן ספד ללוברני. "נפרדים בכאב מהול בגאווה מאיש הצללים, אורי לוברני", אמר. "הוא היה שליח ציבור עתיר זכויות, שהקדיש את חייו לביצור ביטחונה של מדינת ישראל. לוברני שימש יועץ מיוחד לשרי הביטחון לדורותיהם, ותרומתו העצומה לתקומת ישראל תישאר אסורה לפרסום עוד שנים רבות. משרד הביטחון מרכין ראשו ומשתתף באבלה של המשפחה. יהי זכרו ברוך".

שר הביטחון לשעבר יעלון הוסיף: "אנו נפרדים היום מאורי לוברני ז״ל, דיפלומט מנוסה ויועץ ידען וחכם, מאחרוני הישראלים שחיו באיראן שלפני המהפכה, שהשקיע את ניסיונו וחוכמתו בביטחון ישראל. יהי זכרו ברוך".