נתניהו בפורום הכלכלי של ארה"ב בוושינגטון, ללא קרדיט

נתניהו: "לא אוהב את החקירות - אך הן לא מסיחות את דעתי"

רה"מ התייחס גם למשבר חוק הגיוס ואמר כי הוא רוצה שהממשלה תמלא את ימיה, אך אם המפלגות לא יסכימו - נלך לבחירות • צפו: נתניהו התלוצץ - הכי אוהב בלהיות רה"מ? החקירות

באירוע כלכלי שהתקיים היום (רביעי) בוושינגטון,התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לחקירות המתנהלות נגדו: "אני לא אוהב את החקירות אבל זה לא מסיח את דעתי. אני עובד 18 שעות ביום ואני מחויב להגן על מדינתי. ידי מלאות בעבודה. גם הציבור נראה לי מרוצה".

בהתייחסו למשבר חוק הגיוס אמר: "אמרתי לראשי מפלגות הקואליציה - אני רוצה שהממשלה הזו תמלא את ימיה. אם כל המפלגות יסכימו, זה מה שנעשה. אם לא - נלך לבחירות. אני מקווה שיסכימו".

נתניהו בפורום הכלכלי של ארה"ב בוושינגטון
 

נתניהו בפורום הכלכלי של ארה"ב בוושינגטון(ללא קרדיט )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

דרעי: הציבור לא יסלח למי שיוביל את המדינה לבחירות מיותרות

תיעוד - מוכר השתלט על צעירים חמושים ששדדו את חנותו

מהגר שחור מניגריה נבחר לפרלמנט האיטלקי במפלגה המתנגדת להגירה

על עסקת השלום של טראמפ אמר: "יש תקווה באופק שלא קשורה לפלסטינים אלא לעולם הערבי. בגלל החשש מאיראן מדינות ערב לא רואות יותר את ישראל כאויב שלהן. אולי בסוף נוכל להגיע למצב שבו נצליח לנרמל את היחסים עם העולם הערבי ואז לנרמל גם את היחסים עם הפלסטינים".

נתניהו אמר כי לדעתו רוב הישראלים היו רוצים להיפרד מהפלסטינים."אני לא רוצה שהם יהיו נתינים ישראלים", הסביר. "אני רוצה שיהיו להם את הסמכויות למשול בעצמם אבל אני רוצה שסמכויות הביטחון יישארו בידי ישראל", הבהיר נתניהו.

נתניהו התלוצץ עם המראיין וכשנשאל מה הוא אוהב בלהיות ראש ממשלה, הוא השיב כי הדבר הדבר האהוב עליו הוא "חקירות". כשנשאל האם קיבל את העניבה האדומה שלו מטראמפ והשיב: "לא רוצה להיכנס לזה כי  גם זה עלול להיחקר".

בראיון אמר ראש הממשלה כי יחסיו עם טראמפ טובים יותר מאשר עם קודמו בתפקיד: "יש לי פחות מחלוקות עם הנשיא טראמפ מאשר עם אובמה. למען האמת, עוד לא מצאתי מחלוקות ביני לבין טראמפ".

נתניהו התייחס גם להסכם הגרעיו עם איראן: "אם ארה"ב תפרוש מהסכם הגרעין הכלכלה האיראנית תהיה במצב קשה. העובדה שטראמפ התחיל לדבר על פרישה מיד פגעה בכלכלה האיראנית. וראינו את ההפגנות שהיו באיראן".

כזכור, ההנהגה הפלסטינית קיבלה לידיה את פרטי "עסקת המאה", התוכנית האמריקנית לשלום במזרח התיכון – כך דווח בעיתון "אל-חיאת" הרואה אור בלונדון. לפי הדיווח, התוכנית, שמכונה "עסקת המאה", כוללת "הקמת ירושלים חדשה לפלסטינים" וכן "פתרון הומניטרי לפליטים". עוד נודע כי יו"ר הרשות הפלסטינית הציע חזון אחר, שהממשל האמריקאי דחה.

לפי העיתון, דיפלומט מערבי בכיר טען כי לפלסטינים הוצע כי העיירה אבו דיס תשמש הבירה הפלסטינית, מתוך המחשבה ש"ישראל בנתה את בירתה ירושלים באמצעות פיתוח ובנייה, והפלסטינים יכולים לעשות את אותו הדבר". עוד טען הדיפלומט כי ישראל מוכנה לוותר על שכונות ערביות כמו בית חנינא, שועפאט, מחנה הפליטים שועפאט, ראס חמיס, כפר עקב ועוד, על מנת שהן יהיו חלק מירושלים הפלסטינית.

הדיפלומט המערבי הבהיר כי התוכנית מציעה פתרון ביניים הכולל הקמת מדינה פלסטינית על כחצי משטח הגדה, על כל שטח רצועת עזה וכן כאמור על כמה שכונות וכפרים בירושלים, בעוד שהעיר העתיקה ושכונות כמו סילוואן, שייח ג'ראח והר הזיתים יישארו בירושלים הישראלית. הוא ציין כי יוקם מעבר פלסטיני למסגד אל-אקצא, יימצא פתרון הומניטרי לפליטים הפלסטינים וסוכנות אונר"א תפורק בתוך תקופת זמן קבועה.  

קודם לכן התייחס השר גלעד ארדן להתפתחויות בחקירות ראש הממשלה ולחתימת הסכמי עדי המדינה. השר ארדן אמר כי ייתכן ויש תמיכה גדולה בקרב הציבור כלפי נתניהו בעקבות הפרסומים נגדו בתקשורת: "הציבור לפעמים יותר חכם מכל מיני פרשנים באולפנים, הוא מסתכל על תפקוד רה"מ כמוני. כמו שראינו אתמול בנאום המדהים שלו באייפא"ק, הוא מתפקד בצורה מקצועית".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת תמיכה בגני התערוכה
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת תמיכה בגני התערוכה( רויטרס)

 

ארדן התייחס להסכם האחרון שנחתם עם ניר חפץ כעד מדינה: "עד מדינה הוא גם עבריין, הוא לא אדם שפעל ממניעים מוסריים ואני לא חושב שזה נכון לפטור אותו מעונש לחלוטין".

כזכור, יועצו לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ניר חפץ, חתם השבוע על הסכם עד מדינה. בהודעה שפרסמה המשטרה יחד עם רשות ניירות הערך לאחר הפרסום, נמסר כי ההסדר נחתם ביום ראשון. במסגרת ההסדר, חפץ מסר למשטרה התכתבויות בינו לבין אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, שיש להן קשם לתיק 4000 ולתיק 1000.

עדותו של חפץ תימשך כמה שבועות, שבמהלכן ישהה במתקן מבודד. לחדשות עשר נודע כי בעקבות החתימה, נתניהו צפוי להיחקר פעם נוספת בפרשות 1000 ו-2000. גם רעייתו צפויה להיחקר או למסור עדות בפרשת 1000.