המרגל הרוסי שהורעל ובתו עדיין במצב אנוש; המשטרה תמסור הצהרה

בן ה-66 ששאף חומר בלתי-מזוהה, ואישה בת 33 שהייתה עמו,

פרשת המרגל הרוסי: מצבם של המרגל הרוסי לשעבר סרגיי סקריפל, שנפגע בתחילת השבוע בעיר סליסברי שבבריטניה משאיפת חומר רעיל בלתי-מזוהה, ושל בתו עדיין מוגדר אנוש. המשטרה הבריטית צפויה למסור הצהרה בנוגע להתקדמות החקירה במהלך היום.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

סיכום אוסקר 2018: זכיות היסטוריות והפתעות גדולות

עקיצה ב-6 דקות: התחפשו למאבטחים ושדדו 5 מיליון דולר ממטוס

תמונות לוויין חושפות: קוריאה הצפונית שבה להפיק פלוטניום

גורמים ברוסיה טוענים כי הניסיונות להפיל עליה את האשמה על מצבו הקשה של המרגל לשעבר ושל בתו הם חלק מקמפיין שנועד להרוס את הקשרים בין לונדון ומוסקבה. בריטניה הזהירה את רוסיה כי תגיב אם יתברר שהקרמלין אכן עומד מאחורי התקרית.

לדברי שרת הפנים הבריטית אמבר ראד, לרשויות במדינה יש מידע על החומר המסוכן שאליו נחשפו השניים ביום ראשון. "אנחנו יודעים יותר על כך, והמשטרה תמסור הצהרה מיוחדת על מנת לשתף חלק מהמידע", אמרה. גורמים במשטרה מסרו כי החוקרים מעוניינים לשוחח עם עדים ששהו באזור שבו אירעה התקרית. 

 האזור בבריטניה שבו נמצא המרגל הרוסי לשעבר

האזור בבריטניה שבו נמצא המרגל הרוסי לשעבר( BBC)

 

סקריפל, לשעבר איש שירות הביטחון הפדרלי הרוסי, FSB, הואשם לפני מספר שנים בריגול עבור בריטניה, נכלא, והועבר לבריטניה בעסקת שבויים. סקריפל ובתו נמצאו מחוסרי הכרה ביום ראשון לאחר ששאפו חומר בלתי-מזוהה, ואושפזו בבית החולים כשהם במצב קריטי. בבריטניה עלו טענות לפיהן מדובר בניסיון חיסול מטעם רוסיה, שהכחישה כל קשר למקרה ואף הציעה סיוע בחקירתו.

 סרגיי סקריפל
 

סרגיי סקריפל

 

ניסיון החיסול לכאורה על ידי הרוסים מזכיר את מותו המסתורי של איש ה-FSB אלכסנדר ליטביננקו ב-2006. הקצין בשירות המודיעין הרוסי נמלט לבריטניה והפך למבקר חריף של הקרמלין. במלון בלונדון, ליטביננקו לגם מכוס תה שבהמשך התברר כי היה בה חומר רדיואקטיבי, ומת לאחר מכן בבית החולים.