מחאת הטקסטיל: מאות הפגינו נגד תוכנית "אפס מכס" של כחלון

עובדי תעשיית האופנה יצאו לרחובות דרום ת"א במחאה נגד שר האוצר והפטור ממכס, בסך 800 מיליון שקלים, אותו העניק למוצרים רבים. "400 אלף עובדים בדרך הביתה"

נטו הוזלות: מאות מעובדי תעשיית הטקסטיל הפגינו היום (רביעי) בדרום תל-אביב נגד שר האוצר, משה כחלון, ותוכניתו "אפס מכס", שמטרתה מתן פטור למוצרים רבים על מיסי יבוא ומכס – בסך כולל של 800 מיליון שקלים. "הם לא מבינים, 15 אלף בני מיעוטים ילכו לפשע - 400 אלף עובדים בדרך הביתה" נשמע אחד המפגינים צועק במהלך ההפגנה.

המפגינים שיצאו לרחובות מתלוננים על כך שתוכניתו של כחלון תפגע בעסקיהם שכן על המוצרים אותם הם מוכרים ומשווקים, עדיין קיים מיסוי ומכס, בשונה מהזמנה של מוצרים מחו"ל. "אין לנו התאחדות או ייצוג" הלין אחד המתלוננים בהפגנה על מצבם של העובדים. בשלטים שנשאו המפגינים נכתב, בין היתר, "האופנה הישראלית דורשת מסחר הוגן" ו-"כחלון נלחם באופנה הישראלית".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

דרעי: הציבור לא יסלח למי שיוביל את המדינה לבחירות מיותרות

תיעוד - מוכר השתלט על צעירים חמושים ששדדו את חנותו

מהגר שחור מניגריה נבחר לפרלמנט האיטלקי במפלגה המתנגדת להגירה

 מאבק ענף הטקסטיל בדרום ת"א
 

מאבק ענף הטקסטיל בדרום ת"א (ללא קרדיט)

 

את תוכניתו, "אפס מכס", הציג שר האוצר כחלון בחודש דצמבר האחרון כחלק מהמיתוג הכולל של תוכנית "נטו הוזלות". הרעיון הכללי מאחורי ההודעה נועד לצורך הפחתת מכסים בשנת 2018. ההכרזה העיקרית של כחלון נגעה להפחתת מכסים בשווי מאות מיליוני שקלים. "אני שמח לבשר על מהלך של 800 מיליון שקלים שחוזרים לאזרחים במהלך תכנית נטו הוזלות. זהו מהלך חסר תקדים בהיקפו - מאז שנות התשעים לא בוצע מהלך בהיקף הזה".

לדברי כחלון, ביטול המכסים יחול על מוצרי חשמל, ביגוד, צעצועים, תמרוקים ועל כל מוצרי הצריכה. "ההפחתה נוגעת לכיס של כל אזרח במדינת ישראל. לא נוזיל ומצד שני נגרום לפיטורים. אין דבר כזה". בשל סדר הגודל התקציבי של "נטו הוזלות", עלות התכנית היקרה תמומן מעודפי הגבייה של האוצר

בווידאו: הדיווח בחדשות עשר על תוכנית נטו הוזלות של שר האוצר