הרב יהושע שפירא, צילום מסך, יוטיוב

ראש ישיבת ההסדר של ר"ג: "הפכנו למדינת להט"ביסטן"

הרב יהושע שפירא התייחס לקהילת הגאה בוועידת האיחוד הלאומי שהתקיימה בישיבה ברמת גן. "אנחנו לא הומופובים, אנחנו אנשים גיבורים. אנחנו בריאים ויש חולי שהולך ומשתלט"

הרב של ישיבת ההסדר התבטא הערב (שלישי) נגד הקהילה הגאה בוועידת האיחוד הלאומי ברמת גן.

בנאומו אמר הרב יהושע שפירא כי הקהילה הלהט"בית היא קהילה "חולה": "אנחנו לא הומופובים. אנחנו אנשים אמיצים, גיבורים ארציישראליים ואנחנו לא מפחדים מתופעת הלהט"ביסטן. אנחנו מאמינים ובריאים, ויש חולי שהולך ומשתלט".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

בלחץ הסיעות החרדיות: סוכלה רפורמה לשיפור התחבורה הציבורית

מבקשי המקלט: המדינה לא ערוכה לכליאת המסרבים לגירוש

תיק 4000: שחזור נתוני הטלפון של איריס אלוביץ' גרם למפנה בתיק

עוד אמר הרב שפירא בוועידה כי "המדינה נהיית להט"ביסט"ן. מי שאומר משהו על משפחה אמונית ומריאה - הוא נחשב לאדם עם פוביות".

הרב הוסיף ואמר כי "אותו אדם נחשב לקיצוני, ועל מה? על כך שהביע דעה שהיוותה את הבסיס לכל האנושות ושל כל התורה?! זה חוסר שפיות לראות בזה את הבעיה התדמיתית של הציונות הדתית". 

 הרב יגאל לוינשטיין

הרב יגאל לוינשטיין(חדשות עשר)

 

לפני כחודש הרב יגאל לוינשטיין ממקימי וראשי המכינה הקדם צבאית בעלי התבטא בחריפות נגד הומואים ולסביות: "לקחו טרגדיה של גברים וטרגדיה של נשים בנטיות שלהן והופכים את זה לאידיאולוגיה. אין קשר בין העיוות המיני הזה או המום המיני הזה או בטרגדיה המינית הזאת לשאר האישיות".

הרב עסק בנושא בסדרת שיעורים שהעביר לתלמידים במקום וקרא "להדביר" את הנטיות החד מיניות כפי שהדבירו את מחלת האיידס. "אני משוכנע שביום שלא תהיה הסכמה שזה נורמלי הדבר הזה, אנחנו נציל את כל החברה האנושית והמדע הפיזיולוגי והמדע הפסיכולוגי לא תהיה שום בעיה לטפל בבעיה הזאת, רק צריך להגדיר שזו בעיה. אתם זוכרים שפעם היה מושג כזה איידס וכל העולם הרפואי הסתייע עליו והצליח להדביר. או כל בעיה אחרת, בעיות מדבירים, את המומים אפשר להדביר היום".

מוקדם יותר פרסם לוינשטיין יחד עם הרב אלי סדן המנהל עמו את המכינה גילוי דעת תחת הכותרת: "האמת של בית המדרש". זאת, בעקבות הפרסומים האחרונים אודות אמירות שנויות במחלוקת של חלק מרבני המכינה.

ביולי 2016 עורר הרב לוינשטיין סערה לראשונה כאשר כינה את בני ובנות הקהילה הגאה  "סוטים".