נושאת המטוסים האמריקנית שטבעה, חדשות עשר

אחרי 76 שנים: אותרה נושאת מטוסים שהוטבעה במלחמת העולם ה-2

לקסינגטון לא הצליחה לשרוד את "קרב ים האלמוגים", שהתקיים ב-1942 באזור אוסטרליה. מסע חיפושים שמימן אחד ממייסדי מיקרוסופט הסתיים במציאת נושאת המטוסים כמעט בשלמותה

תגלית במצולות. כמעט שמונים שנה לא ידעה ארצות הברית היכן נמצאת נושאת המטוסים לקסינגטון, שהופצצה במלחמת העולם השנייה ושקעה למצולות. אמש היא נמצאה כמעט בשלמותה.

מאי 1942, ארצות הברית כבר שקועה עמוק במלחמת העולם השנייה. לקסינגטון הייתה חלק מהצי האמריקני והשתתפה  ב"קרב ים האלמוגים" שמצפון מזרח לאוסטרליה. את הקרב הזה, נושאת המטוסים שניצלה רק חצי שנה קודם לכן מהמתקפה על פרל הארבור, לא הצליחה לשרוד. 216 אנשי צוות נהרגו כאשר למעלה מ-2,700 אנשי צוות חולצו.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

בלחץ הסיעות החרדיות: סוכלה רפורמה לשיפור התחבורה הציבורית

מבקשי המקלט: המדינה לא ערוכה לכליאת המסרבים לגירוש

תיק 4000: שחזור נתוני הטלפון של איריס אלוביץ' גרם למפנה בתיק


תמונות נדירות מראות שלקסינגטון שקעה כמעט בשלמותה וכך היא נשמרה במשך קרוב לשמונה עשורים. התותחים עדיין במקום, סמלי הצבא האמריקני נותרו שלמים ו-11 מכלי הטיס מחוברים אליה גם היום. 

 נושאת מטוסים שטבעה
 

נושאת מטוסים שטבעה לאחר שמצאו אותה ( צילום מסך)

 


 
מסע החיפושים שמימן פול אלן, ממייסדי מייקרוסופט, הסתיים באיתור לקסינגטון כשלושה קילומטרים מתחת למים, ובמרחק של 800 קילומטרים מחופי אוסטרליה. עדיין לא ידוע אם נושאת המטוסים תישאר במצולות כפי שהיא או שתישלה מהמים ותהפוך לזיכרון מוחשי בהיסטוריה האמריקנית. 

 נושאת המטוסים האמריקנית שטבעה
 

נושאת המטוסים האמריקנית שטבעה( צילום)