בלחץ הסיעות החרדיות: סוכלה רפורמה לשיפור התחבורה הציבורית

באוצר ניסו לקדם רפורמה שתעביר את האחריות לקווי האוטובוסים ממשרד התחבורה לרשויות האזוריות, אבל במגזר החרדי חששו בין השאר כי הדבר יוביל לתחבורה ציבורית בשבת

המתיחות מול החרדים סביב חוק הגיוס השפיעה גם על דיוני התקציב והובילה גם לביטול רפורמה בתחבורה הציבורית. באוצר ניסו לקדם במשך חודשים ארוכים רפורמה שתעביר את האחריות לקווי האוטובוסים ממשרד התחבורה לרשויות אזוריות.

הרעיון הוא שבמקום פקיד אחד בירושלים, שצריך לאשר כל שינוי בתחנה או תגבור בתדירות, השלטון המקומי, שמכיר את הצרכים של הנוסעים ברחבי הארץ בצורה טובה יותר, יתפוס פיקוד. השינוי המדובר זכה להתנגדות במחנה החרדי. אחת הסיבות לכך כנראה היא שמול משרד התחבורה המחנה המדובר למד כיצד להתנהל, לעומת העיריות שבחלקן לסיעות המגזר אין כוח.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

סוריה: אסד נוקם במורדים בדרך להכרעת המערכה ברוטה א-שרקיה

פרשת המסרונים: שקד הגישה לנשיאה חיות קובלנה נגד פוזננסקי כץ

תיק 4000: שחזור נתוני הטלפון של איריס אלוביץ' גרם למפנה בתיק

ברקע, יש מי שמעריך שההפרדה לאזורים תוביל בסופו של דבר גם להפעלת אוטובוסים בשבת, סוגיה שגרמה לחשש גדול נוסף בקרב המגזר החרדי. המשא ומתן בין הצדדים, שעוד קודם התנהל בעצלתיים, נתקע לחלוטין מאז שפרץ המשבר הקואליציוני מול החרדים.

 אוטובוס אגד
 

אוטובוס אגד( בוצ'צ'ו)

 

ועדה בראשות יו"ר הקואליציה דוד אמסלם, שאמורה הייתה לגבש פתרון למשבר, עדיין לא התכנסה אפילו פעם אחת ולא מינתה יועץ משפטי. למעשה, כשנותר פחות משבוע לדיוני התקציב בכנסת, הרפורמה הזו סוכלה באופן סופי, זאת אף על פי שהיא זוכה לתמיכה מקיר לקיר בארגוני התחבורה הציבורית. המשמעות היא שהצרכן הישראלי ימשיך לנסוע באוטובוסים פחות יעילים.