מבקשי מקלט עוזבים את מתקן חולות, רויטרס

מבקשי המקלט: המדינה לא ערוכה לכליאת המסרבים לגירוש

כלא "סהרונים" יכול לאכלס כ-1000 אסירים וכעת נמצאים בו 300 בני אדם. מתקן חולות בו נמצאים 700 מבקשי מקלט צפוי להיסגר והשוהים בו יעברו לכלא עם תחילת המבצע

בית הכלא "סהרונים" יתמלא ככל הנראה מייד עם תחילת מבצע גירוש מבקשי המקלט מישראל. במקום יכולים לשהות כ-1000 אסירים וכיום נמצאים בו 300. במתקן חולות שצפוי להיסגר עם תחילת המבצע, שוהים כיום 700 בני אדם שיועברו ככל הנראה ל"סהרונים". 

במסגרת המבצע תעמיד ישראל ברירה בפני המועמדים לגירוש בין גירוש למדינה שלישית או כליאה בישראל. כיום אין בנמצא מקום פנוי בבתי כלא אחרים ברחבי המדינה ואין גם היערכות לקליטה של מבקשי מקלט במתקנים אחרים. 


כתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיק 4000: שחזור נתוני הטלפון של איריס אלוביץ' גרם למפנה בתיק

סוריה: אסד נוקם במורדים בדרך להכרעת המערכה ברוטה א-שרקיה

עומדים לרכוש סמארטפון משומש? זאת האפליקציה שאתם צריכים להכיר

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה: "אנו נערכים לסגירת מתקן 'חולות' במחצית חודש מארס. מי שייעצר ועומד בקריטריונים שנקבעו יתבקש לצאת מהארץ או להיכלא. לכשיתמלא כלא 'סהרונים' יתקבלו החלטות במקום".

הפגנת מבקשי מקלט מול בית הנשיא

הפגנת מבקשי מקלט מול בית הנשיא(ללא קרדיט )

 

מטעם א.ס.ף ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט מקלט ומוקד לפליטים ומהגרים נמסר בתגובה: "העובדה שאין בידי הממשלה משאבים ליישם את הגירוש רק מדגישה את העובדה שתכנית הגירוש נוצרה אך ורק בשביל להרוויח הון פוליטי ולא בשביל פתרונות אמיתיים. במקום מדיניות אכזרית, שסופגת ביקורת מבית ומחוץ, אפשר לדבר על פתרונות אנושיים ומעשיים - בהם פיזור מבקשי המקלט ברשויות החזקות בישראל ושיקום מאסיבי ומיידי של שכונות דרום ת"א".