השר ישראל כץ על חקירות רה"מ: ממתינים להחלטת היועמ"ש

שר התחבורה התייחס להתפתחויות בחקירות נתניהו והגיבוי של בכירי הליכוד. מוקדם יותר אמרה השרה רגב כי אינה "מתרגשת מעדי מדינה", בתגובה לחתימת ההסכם עם חפץ

שר התחבורה, ישראל כץ, התייחס הערב (שני) להתפתחויות בחקירות ראש הממשלה והגיבוי לו הוא זוכה מבכירי מפלגת הליכוד.

כץ אמר כי הוא ממתין להחלטתו של היועץ המשפטי לממשלה. "מנהיגים צריכים להתמקד ביעד ובמטרות שלהם. לכן הציבור יודע שרה"מ ממוקד במטרות. נתניהו מנהל את המדינה יחד עם השרים, כשר בממשלה אני נותן בו אמון".

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

היסטוריה בקוריאה: קים ג'ונג און נפגש עם משלחת מהדרום

אירוע הדריסה בעכו: מעצר הנהג הפוגע הוארך ב-10 ימים

מבן גוריון ועד יעלון: מת יועץ שרי הביטחון אורי לוברני

"הבהרתי שיש לי אמון מלא בגופי החקירה והאכיפה. אנחנו ממתינים ליועמ"ש, זה יהיה משמעותי והוא יהיה צריך להגדיר את הדברים האלה. יש המון דברים, יש מנדט מהציבור ואני לא מקל ראש במערכות האלה", טען השר. 

 נתניהו ויעץ התקשורת ניר חפץ
 

נתניהו ויעץ התקשורת ניר חפץ( חדשות עשר)

 

מוקדם יותר התייחסה השרה רגב לחקירות רה"מ ואמרה: "אני לא רואה בחירות באופק, שמעתי מראש הממשלה שהוא יחזור וידבר עם ראשי הקואליציה". על הסכם עד המדינה של ניר חפץ אמרה רגב: "אני לא מתרגשת מעדי מדינה ולא תולה כל אחד בכיכר העיר. צריכים לאפשר לחקירה להתנהל. זהו לא יום קשה לראש הממשלה, הוא  נראה במצב רוח טוב".

מוקדם יותר פורסם כי יועצו לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ניר חפץ, חתם על הסכם עד מדינה. בהודעה שפרסמה המשטרה יחד עם רשות ניירות הערך לאחר הפרסום, נמסר כי ההסדר נחתם אמש. במסגרת ההסדר, חפץ מסר למשטרה התכתבויות בינו לבין אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, שיש להן קשם לתיק 4000 ולתיק 1000.

עדותו של חפץ תימשך כמה שבועות, שבמהלכן ישהה במתקן מבודד. לחדשות עשר נודע כי בעקבות החתימה, נתניהו צפוי להיחקר פעם נוספת בפרשות 1000 ו-2000. גם רעייתו צפויה להיחקר או למסור עדות בפרשת 1000.