בנימין נתניהו וניר חפץ, חדשות עשר

פרסום ראשון: חפץ עד מדינה, העביר התכתבויות שלו עם שרה נתניהו

המשטרה והרשות לני"ע אמרו שההסדר נחתם כבר אמש. חפץ מסר למשטרה מסרונים שהוחלפו בינו לאשת רה"מ, הקשורים לתיק 4000 ו-1000. עקב ההתפתחויות, נתניהו צפוי להיחקר שוב

פרסום ראשון: יועצו לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ניר חפץ, חתם על הסכם עד מדינה. בהודעה שפרסמה המשטרה יחד עם רשות ניירות הערך לאחר הפרסום, נמסר כי ההסדר נחתם אמש (ראשון). במסגרת ההסדר, חפץ מסר למשטרה התכתבויות בינו לבין אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, שיש להן קשם לתיק 4000 ולתיק 1000.

עדותו של חפץ תימשך כמה שבועות, שבמהלכן ישהה במתקן מבודד. לחדשות עשר נודע כי בעקבות החתימה, נתניהו צפוי להיחקר פעם נוספת בפרשות 1000 ו-2000. גם רעייתו צפויה להיחקר או למסור עדות בפרשת 1000.

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

היסטוריה בקוריאה: קים ג'ונג און נפגש עם משלחת מהדרום

אירוע הדריסה בעכו: מעצר הנהג הפוגע הוארך ב-10 ימים

מבן גוריון ועד יעלון: מת יועץ שרי הביטחון אורי לוברני

 ניר חפץ
 

עד מדינה. חפץ בבית המשפט (ללא קרדיט)

 

מסביבתו של נתניהו נמסר בתגובה: "כשיש משהו, לא צריך אפילו עד מדינה אחד. כשאין, גם אלף עדי מדינה לא יעזרו. 

המירוץ הבלתי פוסק אחרי עדי מדינה הוא ההוכחה הטובה ביותר שאין כלום - ולא יהיה כלום".

מוקדם יותר נודע לחדשות עשר כי במסגרת ההסדר, צפוי חפץ לספק מידע על פרשיות הנוגעות לרעיית רה"מ. כמו כן, יספק חפץ מידע על פרשיות שבהן מעורב ראש הממשלה נתניהו הידועות לציבור, וגם פרשות שעדיין אינן ידועות. במקביל, ככל הנראה, במסגרת ההסדר או מחוצה לו, ייסגר התיק נגד חפץ בפרשת "מינוי תמורת זיכוי".

המגעים עם חפץ התנהלו במשך שבוע, כשהוא עוד היה במעצר. זאת, מאחורי גבו של פרקליטו, עורך הדין ירון קוסטליץ - שהתפטר בעקבות החתימה עם ההסדר, ומול עורך הדין אילן סופר.

 בנימין נתניהו בישיבת ממשלה
 

חפץ היה יועצו ומקורבו. נתניהו (רויטרס)

 

חפץ נעצר בחשד לקבלת שוחד ושיבוש הליכי חקירה בפרשות בזק וכן פרשת "מינוי תמורת זיכוי", אך הכחיש את החשדות נגדו. הוא ממשיך לטעון כי בפרשה האחרונה, אין כל חשד לפלילים. אתמול הוא ובעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', שוחררו למעצר בית של עשרה ימים. זאת, לאחר כשבועיים במעצר, ובהמשך לחקירתם של בנימין ושרה נתניהו במסגרת הפרשה, בשבוע שעבר. השניים ישוחררו בתנאים מגבילים. 

חפץ הורחק למשך 45 ימים ממשרדי הממשלה השונים, וגם הוא לא יורשה ליצור קשר עם אף אחד מהמעורבים בפרשה. נוסף על כך, נאסר על השניים לצאת מהארץ למשך 180 ימים והם הונחו להפקיד את דרכונם בידי חוקרי להב 433. בית המשפט קבע כי גם חפץ וגם אלוביץ' יפקידו 50 אלף שקלים עם שחרורם.

 ניר חפץ ושאול אלוביץ' בדיון בערעור על הארכת מעצרם
 

ניר חפץ ושאול אלוביץ' בדיון בערעור על הארכת מעצרם

 

בחדשות עשר פורסם לראשונה כי ניר חפץ חשוד שניסה למחוק מסרונים המקשרים בין סיקור מיטיב לראש הממשלה בנימין נתניהו באתר וואלה, להטבות שניתנו לבזק. עוד נודע לחדשות עשר כי המשטרה חושדת שחפץ ואלוביץ' ניסו לתאם גרסאות עם התפוצצות הפרשה. השניים כאמור מוחזקים עדיין במעצר, ככל הנראה בשל חשש לשיבוש החקירה לפני גביית גירסת נתניהו.

מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי איתן צפריר, ששימש ראש המטה במשרד התקשורת תחת נתניהו בחלק מתקופת כהונתו כשר התקשורת, נחקר באזהרה ביום שישי בפרשת 4000. לאחר שהיה עוזר מזכיר הממשלה בתחילת כהונת נתניהו בשנת 2009, הפך צפריר לראש המטה של נתניהו אחרי שגלעד ארדן עזב את התפקיד. היום צפריר משמש בתפקיד יועץ מיוחד בזכיינית "רשת".