ההסכם המתגבש עם חפץ: יספק מידע על פרשות הנוגעות לרעיית רה"מ

פרסום ראשון: במסגרת הסדר עד המדינה המסתמן, יעביר יועץ רה"מ לשעבר גם מידע על פרשות שאינן ידועות, וכן פרטים על הפרשיות שבהן מעורב נתניהו וכבר נחשפו לציבור

פרסום ראשון: במסגרת הסדר עד המדינה המתגבש, יספק יועצו של ראש הממשלה, ניר חפץ, מידע על פרשיות הנוגעות לרעיית רה"מ, שרה נתניהו. כמו כן, יספק חפץ מידע על פרשיות שבהן מעורב רה"מ בנימין נתניהו הידועות לציבור וגם פרשות שעדיין אינן ידועות. 

יש לציין כי במהלך חקירותיו, חפץ כבר העביר מידע לחוקרי המשטרה, אך בשלב זה, טרם חתימת הסדר עד המדינה איתו, לא ניתן לעשות שימוש במידע. ככל הנראה, במסגרת ההסדר או מחוצה לו, ייסגר התיק נגד חפץ בפרשת "מינוי תמורת זיכוי".

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

אירוע הדריסה בעכו: מעצר הנהג הפוגע הוארך ב-10 ימים

מבן גוריון ועד יעלון: מת יועץ שרי הביטחון אורי לוברני

החשוד שנחקר בתיק 4000: ראש המטה לשעבר של נתניהו במש' התקשורת

כאמור, המשטרה ורשות ניירות ערך מנהלים מגעים עם חפץ להפיכתו לעד מדינה בפרשה. המגעים הללו התנהלו במשך שבוע, כשהוא עוד היה במעצר, מאחורי גבו של פרקליטו, עורך הדין ירון קוסטליץ, ומול עורך הדין אילן סופר. היום הוא הגיע לחקירה נוספת בעניינו.

 ניר חפץ
 

ניר חפץ( ללא קרדיט)

 

חפץ נעצר בחשד לקבלת שוחד ושיבוש הליכי חקירה בפרשות בזק וכן פרשת "מינוי תמורת זיכוי", אך הכחיש את החשדות נגדו. הוא ממשיך לטעון כי בפרשה האחרונה, אין כל חשד לפלילים. אתמול הוא ובעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', שוחררו למעצר בית של עשרה ימים. זאת, לאחר כשבועיים במעצר, ובהמשך לחקירתם של בנימין ושרה נתניהו במסגרת הפרשה, בשבוע שעבר. השניים ישוחררו בתנאים מגבילים. 

חפץ הורחק למשך 45 ימים ממשרדי הממשלה השונים, וגם הוא לא יורשה ליצור קשר עם אף אחד מהמעורבים בפרשה. נוסף על כך, נאסר על השניים לצאת מהארץ למשך 180 ימים והם הונחו להפקיד את דרכונם בידי חוקרי להב 433. בית המשפט קבע כי גם חפץ וגם אלוביץ' יפקידו 50 אלף שקלים עם שחרורם.

ככל הנראה, המשטרה התעקשה להאריך את מעצרם של אלוביץ' וחפץ עד ליום ראשון בשל חשש לשיבוש אפשרי בחקירה, שהייתה יכולה להתרחש אם היו משוחריים לפני חקירת נתניהו. במשטרה חששו שהראיות שחשפו בפני אלוביץ' וחפץ יגיעו לאוזניו של רה"מ, כך שיוכל להתכונן. מאותה סיבה נחקרו בני הזוג נתניהו במקביל.

בחדשות עשר פורסם לראשונה כי ניר חפץ חשוד שניסה למחוק מסרונים המקשרים בין סיקור מיטיב לראש הממשלה בנימין נתניהו באתר וואלה, להטבות שניתנו לבזק. עוד נודע לחדשות עשר כי המשטרה חושדת שחפץ ואלוביץ' ניסו לתאם גרסאות עם התפוצצות הפרשה. השניים כאמור מוחזקים עדיין במעצר, ככל הנראה בשל חשש לשיבוש החקירה לפני גביית גירסת נתניהו.