זירת האירוע בעכו, דוברות המשטרה

אירוע הדריסה בעכו: מעצר הנהג הפוגע הוארך ב-10 ימים

ביהמ"ש הורה להשאיר במעצר את בן ה-26 משפרעם, שע"פ החשד דרס ופצע 3 אנשי כוחות הביטחון. המשטרה מייחסת לו עבירות דריסת חיילים על רקע לאומני. בני משפחתו מסרו עדות

אירוע הדריסה בעכו: בית משפט השלום בחיפה הורה היום (שני) להאריך בשערה ימים את מעצרו של הנהג שפגע ופצע שלושה אנשי כוחות הביטחון, תושב שפרעם בן ה-26. המשטרה מייחסת לו עבירות של דריסת חיילים על רקע לאומני וחשד לניסיון רצח.

כמה מקרובי משפחתו של החשוד העידו במשטרה, והם ממשיכים להתעקש כי המניע לאירוע אינו לאומני. בארגון עדיין מנסים להבין אם הצעיר הושפע מגורמים עוינים בתקופה האחרונה. בהמשך היום הוא צפוי להיחקר

אביו של הנהג הדורס התראיין לרדיו אל-שמס בנצרת והכחיש שבנו פעל על רקע לאומני. עוד הוסיף האב כי שבנו עבד עמו במסגרייה ולקח את אשתו שנמצאה בחודש התשיעי להריונה למרפאה, כפי שעשה לעתים קרובות. כמו כן, אמר האב שהמשטרה ביצעה חיפוש בביתו של בנו, אך לא מצאה דבר. בני משפחה נוספים של הנהג מסרו לחדשות עשר כי מדובר באדם ביצע את המעשה ברגע של כעס וטירוף, אך לא במחבל. עוד הוסיפו כי קרובי משפחה שלו לחמו בצה"ל ואף נהרגו במלחמות ישראל.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

יועץ נתניהו לשעבר חפץ מנהל מגעים לחתימה על הסכם עד מדינה

מבן גוריון ועד יעלון: מת יועץ שרי הביטחון אורי לוברני

תל אביב בקטן: 45% מהדירות הנבנות בעיר - בנות 2-3 חדרים

כוחות הבטחון בזירת האירוע בעכו
 

כוחות הבטחון בזירת האירוע בעכו( ללא קרדיט)

 

כאמור, שוטר משמר הגבול ושני חיילים בשנות ה-20 נפצעו קל באירוע. נהג הג'יפ, שקיבל דוח תנועה, פגע בשוטר ברחוב יהושפט בעיר, פצע אותו קל והמשיך בנסיעה. אז הגיע לאזור תחנת הרכבת והשוק, שם פגע בשני חיילים ופצע גם אותם קל. לאחר מכן הנהג נורה ונפצע בינוני-קשה, הרכב נעצר.

מחקירת האירוע, שהתרחש בשתי זירות שונות, עולה כי הנהג, ערבי-ישראלי משפרעם, ניסה לפגוע במכוון בלובשי מדים ונמנע מפגיעה באזרחים. כמו כן, נבדק חשד כי הנהג תכנן לחטוף את נשקו של אחד החיילים שדרס. על פרטי האירוע הוטל צו איסור פרסום.

תת ניצב בני אבליה, מפקד מרחב אשר, אמר כי ניתן לומר בוודאות של "כמעט מאה אחוז" שמדובר בפיגוע. "האירוע נחקר כפיגוע ואני מאמין שעד מחר נדע בדיוק את מהלך העניינים". אבליה הוסיף כי הנהג הדורס תושאל.