נשיא גוואטמלה: "נעביר את השגרירות לי-ם יומיים אחרי ארה"ב"

ג'ימי מוראלס הכריז בכנס איפא"ק כי שגרירות מדינתו תועבר לבירה ב-16 במאי. בנאומו הודה לנשיא טראמפ "שהוביל את הדרך" ואמר כי זהו "המעשה הנכון"

נשיא גוואטמלה ג'ימי מוראלס הכריז הלילה (שני) בכנס איפא"ק בוושינגטון כי מדינתו תעבריר את השגרירות לירושלים יומיים אחרי ארה"ב – ב-16.5.2018

"אני רוצה להודות לנשיא טראמפ על כך שהוביל את הדרך", אמר מוראלס. "החלטתו האמיצה עודדה אותנו לעשות את הדבר הנכון".

נשיא גוואטמלה ג'ימי מוראלס ורה"מ נתניהו בפגישה בוושינגטון
 

נשיא גוואטמלה ג'ימי מוראלס ורה"מ נתניהו בפגישה בוושינגטון( קרדיט: חיים צח \ לע"מ)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

מלחמת סחר: טראמפ העלה את המס על ייבוא ועורר סערה

פרשת המסרונים: יוקם צוות בדיקה לממשק בין שופטים לנציגי תביעה

השגרירות, איראן ופולארד: נתניהו וטראמפ יפגשו בבית הלבן

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת הודה לנשיא גוואטמלה בטוויטר: "תודה על כך שאתה מעביר את השגרירות לירושלים, הבירה המאוחדת, הבלתי מחולקת והנצחית. תודה על חברותך ועל אומץ ליבך".

מוקדם יותר נפגשו ראש הממשלה בנימין נתניהו ומוראלס בוושינגטון. "תודה לך על כל מה שאתה עושה, על ההכרה בירושלים כבירתה של ישראל. אנחנו מקווים שבעתיד הקרוב תעבירו את השגרירות שלכם לירושלים", אמר לו נתניהו. מוראלס השיב: "הכבוד הוא לי, וזה היה הדבר הנכון לעשות".

יו"ר המחנ"צ אבי גבאי דיבר גם הוא בוועידת איפא"ק: "לעולם לא נתפשר על ביטחון מדינתנו. אנחנו מאמינים במדיניות ביטחונית תקיפה ואגרסיבית. לא נאפשר לאיראן להתחמש בנשק גרעיני. לא נאפשר לחיזבאללה לתקוף את תושבי הצפון, בדיוק כפי שלא נאפשר לחמאס בעזה לפגוע בתושבי הדרום".

כאמור, משרד החוץ האמריקני אישר לפני כשבוע כי מעבר השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים יוקדם ל-14 במאי 2018 - יום השנה ה-70 להכרזה על מדינת ישראל. מדובר במועד מוקדם בהרבה מזה שעליו הצהירו עד כה בארה"ב. ממשרד החוץ אישרו גם כי בתחילת פעילות השגרירות החדשה, יעבור לירושלים השגריר יחד עם צוות מצומצם.

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, התייחס בכנס עמותת CPAC למעבר השגרירות לבירה: "הייתי תחת לחץ אדיר של מדינות ושל אנשים רבים בנושא הזה - יותר מבכל נושא אחר", אמר, "אך אמרתי לכל הגורמים כי כן אעביר את השגרירות – כי זה הדבר הנכון לעשות".