אסתר חיות, נשיאת בית המשפט העליון, אתר ביהמ"ש העליון

פרשת המסרונים: יוקם צוות בדיקה לממשק בין שופטים לנציגי תביעה

בדוח נציב תלונות הציבור על השופטים נמצא כי הקשר בין שופטת המעצרים בתיק 4000 לתובע היה ממושך. נשיאת העליון החליטה להקים צוות בדיקה ליחסי העבודה בין הגורמים

בעקבות פרשת המסרונים שנחשפה בחדשות עשר הודיעה אתמול (ראשון) אסתר חיות, נשיאת בית המשפט העליון,  על צוות לבחינה העבודה בין שופטים לנציגי תביעה.

בנוסף לכך קיבלו בשבוע שעבר, חיות ושרת המשפטים, איילת שקד,את החלטת נציב תלונות הציבור על השופטים, השופט בדימוס פרופסור אליעזר ריבלין, להעמיד את השופטת רונית פוזננסקי-כץ לדין משמעתי בעקבות הפרשה.

>> לחדשות נוספות בחדשות עשר:

סקר חדשות עשר: למרות החקירות - הליכוד בראשות נתניהו מתחזקת

תיעוד: מפגינה חשופת חזה תוקפת את ברלוסקוני בקלפי

גיל שויד הוא חתן פרס ישראל הראשון בתחום ההייטק

ריבלין חשף כי הקשר בין פוזננסקי-כץ לנציג הרשות לניירות ערך שחם-שביט נמשך על פני ימים רבים, קשר "שהדרדר במהרה לדיאלוג פסול": "במהלך החודשים יוני, יולי, דצמבר 2017, וינואר ופברואר 2018, פנה עו"ד שחם-שביט מספר פעמים ישירות לשופטת, בענייני הדיונים הקבועים במעמדו", כתב ריבלין. "כך למשל הוא מודיע לה על המועד בו יגיעו אליה לדיון נציגי הרשות, מוסר לה מראש מידע על עמדות נציגי הרשות כפי שתובאנה בביהמ"ש ופונה בשאלות לוגיסטיות אחרות אליה", הוסיף.

כמו כן אמר הממונה על אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה כי הוא שוקל להגיש נגד החוקר מטעם רשות ניירות הערך, עו"ד ערן שחם-שביט, תובענה משמעתית לבית הדין למשמעת של שירות המדינה. זאת, בכפוף לשימוע. המשמעות בפועל יכולה לנוע מנזיפה שיקבל עורך הדין ועד הדחה ופיטורים משרות המדינה.

 השופטת פוזננסקי כץ ועו"ד שחם-שביט

ועדה תבחן את קשרי העבודה. השופטת פוזננסקי כץ ועו"ד שחם-שביט( חדשות עשר, צילום מסך ביוטיוב)