אלכוהול וסמים: תיעוד מיוחד - כך חגגו בני הנוער את פורים

מצלמות חדשות עשר חשפו את המתרחש במסיבה בת"א שאליה הגיעו נערים רבים - שתיה מופרזת, ג'וינטים וסמים קשים. "יותר קל פה לארגן MDMA מאשר ירוק"

במהלך חגיגות חג פורים האחרון, פונו עשרות בני נוער לחדרי המיון כשהם שיכורים עד לרמה של סכנת חיים. בתיעודים בלעדיים לחדשות עשר מאחת המסיבות בתל אביב שנערכה ביום שלישי האחרון, נראים נערים צורכים אלכוהול, רוכשים סמים ומתדרכים אחד את השני לפני הכניסה למועדון, ומקיאים ושרוכים על רצפת הרחוב לאחר המסיבה.

כך למשל, בתיעוד אחד נראים נערים עורכים "תדריך" מיוחד לפני הכניסה למועדון. "יש לך שני מאבטחים. בכניסה הראשונה הוא בודק לך הבל פה ועיניים", מספר נער אחד לחברו כיצד להיכנס למסיבה מבלי שהשומרים יבחינו שהוא שיכור.

>> לחדשות נוספות בחדשות עשר:

סקר חדשות עשר: למרות החקירות - הליכוד בראשות נתניהו מתחזקת

תיעוד: מפגינה חשופת חזה תוקפת את ברלוסקוני בקלפי

גיל שויד הוא חתן פרס ישראל הראשון בתחום ההייטק

בתיעוד אחר נשמעת צעירה בת 17 מספרת על כמויות וודקה גבוהות ששתו היא וחברותיה. "היה לנו 750 פינלנדיה ו-750 ואן גוך", הצעירה משתפת, "זה לחמש חברות", היא מוסיפה. בהמשך אומר אחד מבני הנוער אומר: "אני רואה הקאה באזור".

 מסיבה בתל אביב
 

המסיבה בתל אביב שבה חגגו נערים עם סמים ואלכוהול ( חדשות עשר)

 

רבים מהתלמידים הגיעו למסיבה מצוידים גם בג'וינטים. כמו כן, בתוך המסיבה ניתן היא לרכוש קנאביס. בתשובה לשאלה איפה ניתן למצוא מריחואנה, עונה אחד הנערים: "בקומה השנייה, בספות, תראה בנות שמעשנות. שב שם, תוך רבע שעה אתה תראה איכשהו ריח של ירוק, תסתכל על הבנות, הן מעשנות". התלמידים לא הסתפקו רק בקנאביס, והיו כאלו שצרכו גם קוקאין ו-MDMA. "יותר קל פה לארגן MD מאשר ירוק", נשמע נער אחד אומר לחברו.

בסביבות אחת בלילה, מחוץ למועדון, תועד נער שוכב באמצע הרחוב. "אני רוצה את אימא ואבא, אני רוצה לישון", הוא אומר ונשאל: "שיכור רצח?". הוא עונה בחיוב ומוסיף: "כל הגוף שלי כואב ואני רוצה לישון".

"זו תופעה מחרידה", אומר יובל חלביה, יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית. "המסר אמור להיות שאפשר ליהנות גם ללא שימוש באלכוהול וסמים, הדבר הזה חייב להשתנות ועכשיו". "זה תנאי לבילוי מוצלח, היום לא יוצאים בלי סמים ואלכוהול".