ראש הממשלה, בנימין נתניהו, רויטרס

המסמך חושף: נתניהו ביקש לבדוק את מיזוג בזק-יס ב-2015

שבוע לאחר הבחירות חתם ראש הממשלה על מסמך להתנעת בדיקת המהלך. תגובת נתניהו: "רה"מ חותם על עשרות מסמכים שמנוסחים על ידי הפקידות כמו מסמך זה"

פרשת 4000: ב-24 במרץ 2015, זמן קצר לאחר הבחירות, חתם ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו על מכתב ליו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין, המבקש להתחיל בבדיקת מיזוג בין חברת בזק ליס. במכתב מצוין גם כי נושא המיזוג נבחן במקביל על ידי גורמי מקצוע במשרד התקשורת.

לפי המשטרה, המסמך ממחיש כי ראש הממשלה ידע על בקשת המיזוג בין החברות. ככל הנראה המסמך הופק על ידי גורמי המקצוע במשרד וראש הממשלה חתם עליו כחלק מתפקידו כשר התקשורת. מראש הממשלה נמסר בתגובה: "רה"מ חותם על עשרות מסמכים שמנוסחים על ידי הפקידות כמו המסמך הזה".

 מכתב נתניהו

מכתב נתניהו(חדשות עשר )

 

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

לאחר תליית בובת החייל במאה שערים: שני חשודים עוכבו לחקירה

תיעוד: מפגינה חשופת חזה תוקפת את ברלוסקוני בקלפי

אחרי מגרשי הכדורגל: לראשונה - מרוץ נשים התקיים בסעודיה

מוקדם יותר הודיעה יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח״כ שלי יחימוביץ כי הישיבה בעניין שאול אלוביץ' שהייתה אמורה להתקיים מחר בכנסת – בוטלה. זאת, בעקבות בקשתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כדי לא לפגוע בחקירות ראש הממשלה נתניהו.

 "אני סבורה כי הכנסת היא בימת הדיון הציבורי החשובה ביותר והיא אינה יכולה להתעלם מהאירועים המרכזיים בחיי המדינה", אמרה יחימוביץ', "הישיבה תוכננה כך שלא תפגע בחקירה. אולם היועץ, בכובעו כתובע הכללי, נתן לי סיבות מספיק טובות ומשכנעות כדי שאחליט על ביטולו של הדיון".

הדיון היה אמור לעסוק בדוח החמור של מבקר המדינה מיולי 2017 על תיק 4000. יש לציין כי בשבוע שעבר התקיים דיון בוועדה בנושא דוח המבקר על חוק מילצ'ן, שלא לווה בבקשה דומה של היועמ"ש.

שאול אלוביץ', בעל השליטה בחברת בזק, ויועץ התקשורת ניר חפץ, שוחררו הבוקר למעצר בית של עשרה ימים. זאת, לאחר כשבועיים במעצר, ובהמשך לחקירתם של בנימין ושרה נתניהו במסגרת הפרשה, בשבוע שעבר. השניים שוחררו בתנאים מגבילים. לפי החלטת השופט, אלוביץ' יורחק למשך 45 ימים מחברת בזק, ויאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים האחרים בפרשה