משרד החינוך: בתי ספר יוכלו לגבות כסף על לימוד לחמש יחידות

לפי הנחיה חדשה, בתי הספר יורשו ללמד פחות שעות - ולגבות תשלום עבור שעות לימוד שניתנו עד כה בחינם. "רואים זאת בחומרה", מסרו בקליניקה למשפט באוניברסיטת חיפה

הנחיה חדשה שפרסם לאחרונה משרד החינוך קובעת כי בתי ספר יידרשו ללמד לתעודת בגרות בסיסית בלבד, ויוכלו לגבות כסף מהורי התלמידים על מקצועות נוספים לבגרות.

על פי ההנחיה, בתי הספר יחוייבו ללמד 22.5 שעות פחות, ויוכלו לגבות כסף על שעות לימוד שניתנו עד היום בחינם. כלומר, ההורים יממנו בגרות 5 יחידות במתמטיקה או אנגלית, וכך גם מקצוע מורחב שני שמעניק בונוס חשוב לקראת הלימודים האקדמיים. 

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

גיל שויד הוא חתן פרס ישראל הראשון בתחום ההייטק

המשטרה: אירוע הדריסה בעכו - פיגוע

אחרי מגרשי הכדורגל: לראשונה - מרוץ נשים התקיים בסעודיה

ההחלטה התקבלה לאחר שקבוצה של הורים גילתה שהכספים שנגבים על ידי בתי הספר בעבור תל"ן – תוכנית לימודים נוספת – מועברים בחלקם למשכורות ולמנגנון ברשתות החינוך של הציונות הדתית ולא לשיעורים כנדרש. הם החליטו לעתור לבית המשפט, אז משרד החינוך הודיע שתשלומי ההורים האלה לא חוקיים. מנהלי הרשתות שמזוהים עם הבית היהודי דרשו מבנט למצוא דרך שתאפשר להם להמשיך לגבות את הכסף, וכך נעשה. ההנחיה החדשה גם מאפשרת לרשתות החינוך לראשונה לגבות 6% תקורה מהכסף המיועד כאמור לשיעורים.

עו"ד הרן רייכמן מהקליניקה למשפט ומדיניות חינוך באוניברסיטת חיפה שיגר מכתב לשר החינוך בנט ובו דרישה לבטל את ההחלטה בתוך שבוע ימים לפני עתירה לבג"ץ. "אנו רואים בחומרה רבה את האפשרות הניתנת לבעלויות הפרטים לגבות 'תקורה' משעות ההוראה עצמן. זכותו הבסיסית של כל אחד מתלמידי ישראל לקבל תקצוב הולם לשעות הלימוד מבלי שיקוצצו בשל החלטת משרד החינוך על הפרטת השירות", נכתב.

 בחינה במתמטיקה

בתי ספר יוכלו לגבות כסף על שעות לימוד לבגרויות

( חדשות עשר)