מרתון הנשים הראשון בסעודיה, ללא קרדיט

אחרי מגרשי הכדורגל: לראשונה - מרוץ נשים התקיים בסעודיה

כשהן לבושות בביגוד מסורתי ועוטות חג'אב לראשן, השתתפו 1,500 נשים ב"רצות אל-חסא", אירוע תחרותי לנשים בלבד מרחבי הממלכה. הזוכה: מעצבת גרפית בת 28

לראשונה: בממלכה הסעודית התקיים אתמול (שבת) מרוץ הנשים הראשון אי-פעם במדינה. 1,500 נשים השתתפו באירוע "רצות אל-חסא" שהתקיים במחוז הנושא את שם התחרות. הנשים, שרצו במסלול שאורכו שלושה קילומטרים, לבשו ביגוד מסורתי ועטו חג'אב לראשן.

מי שזכתה בתחרות היא מיזנה אל-נאסאר, מעצבת גרפית בת 28, שמתגוררת בממלכה. היא הצליחה להגיע לקו הסיום לפני רצה אמריקנית ורצה טייוואנית. הזוכה המאושרת, שרוצה להגיע למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020, ייצגה בעבר את מדינתה במשחקים האסלאמיים באזרבייג'ן ב-2017 ובמשחקי הנשים באיחוד האמירויות השנה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

אירוע דריסה בעכו: שוטר ושני חיילים נפצעו קל - הדורס נורה

לראשונה מזה עשור: בכירים מקוריאה הדרומית יגיעו לשיחות בצפון

סוריה: 650 הרוגים במהלך הפסקת האש, אסד משתלט על שטחי המורדים

 מרתון הנשים הראשון בסעודיה
 

מרתון הנשים הראשון בסעודיה (ללא קרדיט)

 

המרוץ ההיסטורי בממלכה הסעודית, קיבל חסות מהרשות הכללית לספורט של סעודיה, בשיתוף כוחות הביטחון של מחוז אל-חסא, ובארגון של בית חולים מקומי. חוקי השריעה הוחלו על האירוע ומשתתפותיו, שרצו עם ביגוד מלא.

לדברי מארגני האירוע, אלפי נשים נרשמו למרוץ שעות ספורות מרגע פתיחת ההרשמה. לטענתם, מטרת המרוץ הייתה לעודד את הריצה ואת הידע על ספורט בקרב החברה. עוד הוסיפו המארגנים, כי ברצונם לקדם אורח חיים בריא יותר לאזרחים בממלכה.

  מרתון הנשים הראשון בסעודיה
 

מרתון הנשים הראשון בסעודיה (ללא קרדיט)