זירת האירוע בעכו, דוברות מד"א

אירוע דריסה בעכו: שוטר ושני חיילים נפצעו קל - הדורס נורה

נהג ג'יפ פגע בשוטר מג"ב ברחוב יהושפט, המשיך בנסיעה ופגע בחיילים בתחנת הרכבת בעיר. הדורס נורה ונפצע קשה - הרכב נעצר. עדויות: הנהג נמלט משוטרים שביקשו לעצור אותו

שוטר משמר הגבול ושני חיילים בשנות ה-20 נפצעו קל הבוקר (ראשון) באירוע דריסה בעכו. הרקע למעשה טרם התברר, כאשר לפי עדויות ראשוניות מדובר באדם שנמלט משוטרים שביקשו לעצור אותו לבדיקה שגרתית.

נהג הג'יפ פגע בשוטר ברחוב יהושפט בעיר, פצע אותו קל והמשיך בנסיעה. אז הגיע לאזור תחנת הרכבת והשוק, שם פגע בשני חיילים ופצע גם אותם קל. לאחר מכן הנהג נורה ונפצע בינוני-קשה, הרכב נעצר.

 כוחות הביטחון בזירת האירוע
 

כוחות הביטחון בזירת האירוע (תיעוד מבצעי מד"א)

 

פרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לפצועים בשתי הזירות טיפול רפואי ופינו אותם לבית החולים נהריה. בנוסף דווח על בן 51 שנפצע קל באירוע, לא ברור האם מדובר בנפגע נוסף מהדריסה. חוקרי שב"כ בדרכם לזירה, על מנת לבדוק אם מדובר באירוע על רקע לאומני. ברכבו של הנהג הפוגע נמצאו מדי מד"א, ונבדק אם מדובר במתנדב של הארגון.

מדובר צה"ל נמסר כי "שני חיילי צה"ל נפצעו באורח קל באירוע דריסה בסמוך לתחנת הרכבת עכו. החיילים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. האירוע מתוחקר".

"כשהגעתי למקום ברחוב יהושפט ראיתי צעיר כבן 20 יושב כשהוא בהכרה מלאה", סיפר חובש רפואת חירום על אופנוע מד"א, שמעון דהאן, שהיה מהראשונים להגיע לזירה הראשונה. "אנשים במקום סיפרו שהרכב פגע בו והמשיך בנסיעה", המשיך, "הענקתי לו טיפול רפואי ראשוני, הוא סבל מחבלות בפנים ובגפיים ופינינו אותו לבי"ח כשמצבו קל".

חובש רפואת חירום על אופנוע מד"א, דובי ריכטר, סיפר: "כשהגעתי למקום סמוך לתחנת הרכבת ראיתי שני צעירים כבני 20 בהכרה מלאה, הם שכבו בצד הכביש וסבלו מחבלות קלות בראש ובגפיים. הענקתי להם טיפול רפואי ראשוני, העלתי אותם לאמבולנס ופינינו אותם במצב קל לבי"ח בנהריה. טיפלנו גם בגבר נוסף כבן 51 שנפגע ברגלו ופינינו אותו לבי"ח נהריה במצב קל".

בווידאו: דריסת השוטר בזירה הראשונה

סגן ניצב יניב רונן, מפקד תחנת עכו, הודיע כי הרקע עדיין לא ברור. "בזירה פועלים אנשי חבלה וזיהוי פלילי, לאחר שהחל מהשעה 11:30 דווחנו על פגיעה בכוחות הביטחון ע"י רכב נוסע", סיפר, "בסופו של דבר הוא נעצר ע"י ירי כלפיו, ככל הנראה בשל צורך למנוע סכנת חיים. מהעבודות עולה שמדובר באירוע חמור אך לא רוצים להסיק מסקנות בשלב זה. מה שהוביל לאירוע עוד נמצא בחקירה, כאשר זהות הנהג ידועה".

חבר הכנסת זוהיר בהלול אמר בתגובה לאירוע: "כולי תקווה ואמונה כי חקירת המשטרה תגלה כי לא מדובר בפיגוע מכוון, ואני קורא לכל התושבים בעיר לשמור על איפוק וסבלנות".

תושבים ערבים ויהודים, שהגיעו לזירה בעכו, ביקשו להעביר מסר מרגיע: ״גם אם יתברר שהיה פיגוע הדו-קיום ומרקם החיים המשותף בעכו ישמר. אנחנו סמל לדוגמה ומופת של דו-קיום בין יהודים לערבים״, אמרו, "בעכו אוהבים אחד את השני ערבים ויהודים".

בווידאו: הרכב הדורס לאחר שנעצר