סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, דוברות משרד הבריאות

ליצמן תוקף: "שבליכוד לא יאיימו עלינו – מזכיר שיש גם את גבאי"

סגן שר הבריאות אמר בריאיון ל-103fm שמפלגת השלטון אינה האפשרות היחידה להרכבת ממשלה אחרי הבחירות הבאות. בהתייחסו לעמדתם על חוק הגיוס: "לא נחזור לרב – יש החלטה"

משבר הגיוס: סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה), התייחס הבוקר (ראשון) למשבר הקואליציוני סביב חוק הגיוס. בריאיון לתוכניתם של ספי עובדיה ודרור רפאל ברדיו 103fm אמר סגן השר: "שבליכוד לא יאיימו עלינו, הם אולי לא ירכיבו את הממשלה בכנסת הבאה - אני מזכיר שיש גם את גבאי".

לדבריו של ליצמן, מועצת גדולי התורה של תנועתו קיבלה החלטה בנוגע לחוק הגיוס ואינה מתכוונת לשנותה. "יש החלטה של המועצה. אני לא חוזר לרב – ההחלטה שלו היא החלטה" הוסיף סגן השר. 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

האם איחוד האמירויות ניסתה לקנות השפעה על הנשיא טראמפ?

הפיליפינים: כ-1,000 השתתפו במירוץ זוגות עם כלבים

איטליה בוחרת: גוש הימין צפוי לזכות ברוב הקולות

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן
 

מאיים על הליכוד. סגן שר הבריאות יעקב ליצמן (דוברות משרד הבריאות)

 

בתוך כך, שר הכלכלה אלי כהן אמר בתוכניתה של אילה חסון ב-103fm כי "אם התקציב לא יאושר בשבוע הבא כמו שנקבע מראש, אז נלך לבחירות". 

השבוע, בזמן שראש הממשלה ישהה בביקור מדיני בוושינגטון, ינסו נציגיו בארץ להגיע להסדר עם החרדים, במסגרתו ינסו להעביר את החוק למושב הבא של הכנסת. המוצא היחיד שמסתמן בשלב זה הוא כאמור דחיית ההצבעה על החוק, זאת על רקע איומו של שר האוצר כחלון לפרק את הקואליציה אם לא יעבור חוק התקציב לשנת 2019. מנגד, החרדים טוענים שאם לא יקודם חוק הגיוס, הם לא יעבירו את התקציב.

בתוך כך, התייחס אמש נתניהו למשבר בקואליציה. בשיחה עם כתבים בנתב"ג, רגעים לפני המראתו לביקור בוושינגטון, אמר רה"מ: "אין סיבה שנלך לבחירות מוקדמות ועם רצון טוב זה לא יקרה. לי יש רצון טוב ואני מקווה שגם לשותפים שלנו. במקרה כזה לא נלך לבחירות. הממשלה הזו אפילו יכולה לכלות את ימיה בתאריך הנקוב ב-2019".

ביום שישי האחרון, צייץ שר האוצר כחלון בחשבון טוויטר שלו, כי בכוונתו להיאבק עד הסוף על תקציב המדינה. "תקציב 2019", כתב, "למען חיילי צה"ל, למען הילדים, למען מערכת הבריאות, למען ניצולי שואה, למען הנכים, למען התעסוקה, למען הזוגות הצעירים, למען צמיחת המשק, למען כלכלה חזקה, למען המשך הירידה במחירי הדיור - על זה אלחם עד הסוף".