מירי רגב תוקפת את שומרי הסף באירוע בראשל"צ, ללא קרדיט

מירי רגב: "גם במגילת אסתר היו שומרי סף – בגתן ותרש"

השרה במתקפה חריפה נגד אנשי מערכת אכיפת החוק, כשהשוותה אותם לשומרי אחשוורוש שזממו לרצוח אותו. בנוסף, תקפה את השותפות לקואליציה: "רק הליכוד לא חושש מבחירות"

שרת התרבות מירי רגב, המקורבת לראש הממשלה, תקפה הערב (שבת) באופן חריף את מערכת אכיפת החוק ב"משתה של רגב בראשל"צ" - כנס הסברה שקיימה בעיר. בין השאר, השוותה רגב את שומרי הסף במערכת אכיפת החוק לשניים משומרי הסף של המלך אחשוורוש, בגתן ותרש, שעל פי הסיפור במגילת אסתר, זממו לרצוח אותו ולבסוף נתלו.

"אנחנו נבחרנו על ידי העם, אבל יש יועצים ופקידים שהם התרגלו להחליט מה נכון ומה לא נכון – קוראים להם היום 'שומרי הסף'", אמרה רגב, "כמו שקראנו השבוע במגילת אסתר, גם שם היו שומרי סף - בגתן ותרש, צמד חמד". רגב המשיכה: "הם נראו ממלכתיים, הקפידו על שלטון החוק, דאגו למנהל תקין - אבל מסתבר שעמוק בכיס הם החזיקו גיליוטינה. הסתבר שברגע שהם לא הזדהו עם המלך, לא הסכימו עם הדרך שלו בניהול הממלכה, כל הכללים נעלמו, הממלכתיות התפוגגה כלא הייתה ושלטון החוק הפך לפחות קריטי".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

הממשלה מגרשת מבקשי המקלט - ומייבאת במקומם עובדים אסייתים

תאונה קטלנית בצפון: בן 81 נהרג ו-3 נוספים נפצעו קל-בינוני

גרסת הזוג נתניהו בחקירה ושימוש ראשון בחוק הפולני: חדשות השבת

בהמשך, השוותה שרת התרבות את שומרי הסף של המלך אחשוורוש למעורבים בפרשת המסרונים: "אם היו לבגתן ולתרש טלפונים ניידים, הם בטח היו מסמסים אחד לשני: 'מה אתה אומר בגתן ניתן לו עוד יומיים, אולי שלושה?', והוא היה משיב: 'חשוב שתיראה מופתע תרש, כן?'". רגב סיכמה כי "פתאום המטרה להפיל את נתניהו, סליחה את אחשוורוש - קידשה את כל האמצעים".

 מירי רגב תוקפת את שומרי הסף באירוע בראשל"צ
 

מירי רגב תוקפת את שומרי הסף באירוע בראשל"צ(ללא קרדיט )

 

כזכור, במסגרת פרשת המסרונים, שנחשפה בחדשות עשר, התפרסמה התכתבות ווטסאפ בעייתית בין שופטת המעצרים בתיק 4000, בו נתניהו חשוד בשוחד, לבין מנהל החקירה מטעם הרשות לניירות ערך, שמעידה על תיאום לכאורה ביניהם. באחת ההודעות, כתב נציג החקירה מטעם הרשות, עו"ד ערן שחם-שביט, לשופטת רונית פוזננסקי-כץ: "הבשורות הטובות שאור (אלוביץ') ועמיקם (שורר) ישוחררו מחר בתנאים, תיראי מופתעת". השופטת השיבה על כך: "אני מתחילה לעבוד על הבעה הולמת של הפתעה מוחלטת".

נוסף על כך, תקפה הערב רגב בנאומה גם את השותפות הקואליציוניות, על רקע המשבר סביב חוק הגיוס והתקציב: "אני אומרת כאן לכל חברינו לקואליציה - אני יודעת שראש הממשלה לא רוצה בחירות", אמרה שרת התרבות, "אבל אם תכפו עלינו בחירות אני אומרת לכם הערב: יש רק מפלגה אחת בקואליציה שאין לה כל סיבה לחשוש מבחירות. קוראים לה הליכוד".

‏ח"כ ציפי לבני (המחנ"צ) בתגובה על התבטאויות רגב: "שרה בישראל משווה את שומרי הסף, האנשים המסורים ששלטון החוק מול עיניהם ופועלים כדי לנקות את ישראל משחיתות, לבגתן ותרש שסופם היה תליה - ואת השרה הזאת מסמיך נתניהו להחליפו בהיעדרו. גם כשהוא נוסע לחו״ל, הוא לא מדינאי ולא מנהיג, אלא פוליטיקאי קטן".

מוקדם יותר הערב, התבטאה ב"המטה המרכזי" סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי באופן דומה, כשהתעקשה כי הליכוד לא חושש מבחירות, אם כי לא מעוניין בכך: "אנחנו רואים עלייה בתמיכה בנו בסקרים, אך כדאי ציבורית שהממשלה תמלא את ימיה. אין משבר פוליטי שאי אפשר לפתור באופן אמיתי. ממליצה לשותפות בקואליציה שמתנדנדות סביב אחוז החסימה ועלולות להיעלם לאחר הבחירות, להביא את המשבר לידי פתרון".