בפעם הראשונה: הוגשה תביעה במסגרת החוק הפולני

ארגון ״הליגה הלאומית הפולנית נגד השמצה״ תובע עיתון מארגנטינה בגין כתבה על הטבח שביצעו הפולנים ביהודים בעיירה ידוובנה. לטענת הארגון, המאמר "פוגע באומה הפולנית"

בווידאו: "החוק הפולני" נכנס לתוקף - אך טרם ייושם בפועל

סערת החוק הפולני. בפעם הראשונה הוגשה היום (שבת) תביעה בגין החוק שאוסר לעשות שימוש במונח מחנה השמדה פולני, כמו גם להאשים את פולין בפשעי השואה. 

קבוצה בשם ״הליגה הלאומית הפולנית נגד השמצה״ תובעת את ״Página/12״, עיתון ארגנטינאי בגין מאמר על הטבח שביצעו הפולנים ביהודים בעיירה ידוובנה. לטענת הארגון, המאמר "פוגע באומה הפולנית". הטבח של היהודים בידוובנה הוא אחת הנקודות הרגישות ביותר בחוק הפולני ובעקבות החוק התגברו באינטרנט וברחוב הפולני קריאות של לאומנים שקראו "לא להתנצל על הטבח".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר 

דיווח: טראמפ ביקש מקלי להדיח את בתו וחתנו מהבית הלבן

לבנון: בכירה נעצרה לאחר שהעלילה כי שחקן ריגל עבור ישראל

לא נעים: מנתחים בקניה פתחו את ראשו של המטופל הלא נכון

שער מחנה ההשמדה אושוויץ
 

תביעה ראשונה בגין החוק הפולני. שער מחנה ההשמדה אושוויץ( רויטרס)

 

ב-10 ביולי 1941 נטבחו יהודי ידוובנה, שליד העיר לומז'ה שבמזרח פולין. על פי הערכות, לפחות 40 פולנים היו מעורבים בטבח, שבו נרצחו 1,600 יהודים. 

משלחת פולנית בראשות סגן שר החוץ והיועץ המשפטי של משרד ראש ממשלת פולין הגיעה ביום רביעי לירושלים כדי לדון בתיקונים אפשריים לחוק. בצוות הישראלי לשיחות עם פולין משתתפים שלושה נציגים של יד ושם בראשות ההיסטוריונית הראשית של יד ושם פרופסור דינה פורת. מי שמוביל את השיחות הוא מנכ"ל משרד החוץ יובל רותם. בשיחות משתתפים מהצד הישראלי גם שגרירת ישראל בוורשה אנה אזארי ומשפטנים ממשרד החוץ.